Hizmetlerimiz

Uydu da sinyal var kalite yok

Bu makalemiz de Uydu da sinyal var kalite yok hatası ile sık sık karşılaşan değerli müşterimiz için hazırlamış bulunmaktayız. Önemli bilgilerin yer alacağı bu konumuzu incelemenizi ve bir fikir sahibi olacağınıza inandığımız bu konumuzu sosyal medyadaki hesaplarınız dan paylaşmanızı rica ediyoruz. İstanbul’un mecra köşelerinden birinde kalıyorsanız burada bir usta bulmak epey zordur. Ya sizin bulunduğunuz yere gelmezler ya da geldiklerin de çok fazla ücret isterler. Bulunduğunuz yerlerden çok fazla uzakta olan teknik servis ekipleri yol da kalma sürelerinin çok fazla uzaması, bulunduğunuz yerin uzak olması, kendi özel aracı ile gelmesi durumun da yolda harcayacağı yakıtın fazla olacağından ötürü servis ücretleri sizin istediniz tarzda şekillenmeyebilir.

Bunun için kendi işinizi kendiniz görmek isteyebilirsiniz. Özellikle fırtınanın yoğun olarak etkisini gösterdiği bu yerler de çanak anten arızaları sık sık yaşanmaktadır. Uydu da sinyal var kalite yok sorunu ile karşı karşıya kalmanız durumun da sizlere bunun birkaç sebep olacak örneği açıklamak isteriz.

 • İlk önce anten kablonuzu kontrol ediniz.
 • Ardından farklı bir uydu cihazınız varsa bunu değiştirerek hemen deneme yanılma yöntemini uygulamanızı önermekteyiz.
 • Lnb uçlarının sıvı teması olup olmadığını kontrol ediniz.
 • Lnb iki ve birden fazla çıkışı varsa bir diğer yere takmanızı öneriyoruz.
 • Veya yakınınız da bulunan bir diğer çanak antene de deneme yanılma ile bağlayabilirsiniz.

Tüm bunları kontrol ettikten sonra halen de bu sorunu yani Uydu da sinyal var kalite yok sorununu çözemediyseniz sizin bir uydu servisi firmasını bulmanızdan başka çareniz kalmamış demektir. Kısa süre de en hızlı uydu servisi için firmamızca hızlılığı kontrol altında tutulan bu servislerden yararlanmak için bizi mutlaka iletişim numaramızdan arayınız.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

2 Yorum

 1. Merhaba benim sungeta uydu alıcısı fabrika ayarlarına döndü şimdi Türksat 4ayi göstermiyor Türksat 2A 3a4a var kanallar yok sinyal gücü yüksek kalite yok ne yapmalıyım

  1. Merhabalar.
   Sungeta uydu alıcısının kurulumunu daha önce yapmadık. Bu nedenle menüyü tanımıyoruz. Uydu ekle ve manuel frekans ekleme seçeneğini bularak kalan yüklemesini gerçekleştirebilirsiniz. Frekans yüklemediğiniz için sinyal alamıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler