Hizmetlerimiz

Trt Diyanet Hd kanalının frekansı için buraya

Bizler uydu servisleri firması olarak dini kanallara olan rağbetin ramazan ayında arttığını görmekteyiz. Tam da ramazan ayı öncesinde trt diyanet kanalının hd yayınları ile karşımıza çıktığı haberini almak mutluluk ve guru verici bir olay olduğunu hemen söyleyelim. Çünkü birçok kanalın hd yayınlarını görürken bu kanalın hd yayınları olmaması bir eksiklik gibi görülmekteydi. Trt Diyanet Hd Frekansı eklemek için 11958 Dikey 27500 numaralarını kullanmanız yeterli olacaktır. Televizyonunuza kanal eklemek için her hangi bir bilgiye sahip değilseniz cihazınız ile ilgili olarak teknik servisten veya daha önceden bu cihaz ile ilgili olarak resimli bir şekilde paylaşımlar yapılıp kanalın nasıl eklendiğini gösteren birkaç şey varsa onlardan yararlanarak kanalı listenize ekleyebilirsiniz.

HD özelliği olan dahili uydu alıcılı televizyonların kanallarını eklemek elbette çok kolay ve basit bir şekilde yapılabilmektedir. Yalnız bazı televizyon modellerin de bir tane kanalı bile eklemek için televizyonun kanallarının hepsini sıfırlamanızı gerekebilir. Televizyonun komple sıfırlanması pekte iyi bir olay değildir. Eğer o esnada televizyonun sıfırlanıp kanala araması yapılıp yapılmaması uyarısı verdiği zaman nede olsa çekmeyen kanallar vardı, tarama yapısında bütün kanallar yenileme mantığı ile giderseniz kanallarınız çekmeyebilir. Listeyi kaybettiğiniz zaman bir daha kanalları tam olarak eksiksiz bir şekilde bulmak zor olabilir. Bu nedenle Trt Diyanet Hd Frekansını eklemek veya var olan bir kanalın yerine eklemek için mutlaka teknik servis ile görüşmelisiniz.

Uydu ismi: Türksat 4A Uydusu

Tv kanalı: TRT DİYANET HD

Frekansı: 11958         

Sembol oranı: V Veya Dikey

Polarizasyon: 27500

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler