Hizmetlerimiz

Sinyal olmayan kanala ne yapılır

Televizyon kanal listenizde sinyal yok hatası veren kanalların ne yapılacağı konusun da fikrimiz yok ve Sinyal olmayan kanala ne yapılır problemi ile karşı karşıyasınız. Çekemeyen kanalların ne yapılacağı konusun da sizlere yardımcı olacağız. Yalnız öncelikle hangi kanalların çekmediğini kontrol ederek sizlere daha hızlı yanıtlar verebilmemizi kolaylaştırmak için mutlaka bu gerekli bir adımdır. İlk önce kanalların ismini internette üzerinden arama motorlarına yazın. Mesela örnek olarak Lalegül tv frekans diye yazın. Sinyal olmayan kanala ne yapılır konusunu daha detaylı anlatıyoruz.

Ardından çıkan frekans listesi ile şu anda kanal listeniz de çekmeyen lalegül tv kanalının frekansını karşılaştırınız. Eğer karşılaştırma sonrasında internette yazan ile uydu alıcınızda ki frekans aynı ise o zaman kanal listenizin güncel olmaması değil de çanak anten ayarınız da bir sorun var demektir. Bu nedenle sizler bu verdiğimiz örneği mutlaka inceleyiniz. Aksi bir durum olan farklı şeylerin çıkması ise o zaman da izlediğiniz ve çekmeyen kanal diye tabir ettiğiniz televizyon veya radyo kanalının hızlı bir şekilde güncelleme imkanına sahipsiniz.

TKGS (Türksat kanal güncelleme sistemi) ile güncelleme

Bazı uydu alıcıların da ve dahili uydu alıcılı televizyonlar da tkgs diye güzel bir özellik göreceksiniz. Kumandanın menü tuşuna basınız. Anten ayarları manuel arama gibi yazan bir yer göreceksiniz. Sinyal olmayan kanala ne yapılır? Kurulum yazıyorsa o zaman kurulum yazan yerde olabilir. Her bir cihazın kendine ait olan menü tarız olduğundan dolayı tam olarak detaylı bir şekilde anlatamayabiliyoruz.

İzler tkgs ayarları veya tkgs güncelleme yazan bir yer gördüğünüz de ok tuşuna ile giriş yapın. Sonrada o menüde güncellemeyi başlar yazar. Bu seçeneğe tıklayıp kanal listenizin güncellenmesini bekleyin. Eğer beklediğiniz esnada ekrana bazı uyarılar geliyorsa o zaman bu uyarılara evet diyerek kabul edin. Bu sayede kanal listenizde çekmeyen kanallar silinecek ve ne kadar yeni kanal varsa hepsi kanal listenize gelecektir.

Manuel arama ile kanal güncelleme

Menü , setting, home, ayarlar olan tuşlardan her hangi bir tanesine basın. Sonra kurulum kısmında manuel arama bölümünü göreceksiniz. Sonra bulduğunuz yeni güncel frekanslarından bir tanesi en üstte yazan frekans yazan yere, sembol oranı yazan yer ve polarizasyon yazan yere yeni kodları girelim. Ardından kanal aramasını başlattıktan hemen sonra kanalların çıktığını göreceksiniz.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler