Hizmetlerimiz

iki uyduyu birleştirme

İki uyduyu birleştirme işlemini anlatacağımız bu makalemizi dikkatli bir şekil de okumanız ve hem sizin hem de bir başka yardıma muhtaç olan kimselere yardım etmek maksadı ile bu konuyu öğrenmeniz de bir fayda görmekteyiz.

Firmamızca ister çanak anten kurulumları, ister merkezi uydu santrali montajı için elimizden geldiği kadar makul fiyatlar ile işimizi yapmaktayız. Bazen de hiç para almadan çok fazla uğraş gerektirecek işlemleri üzerine ücretsiz olarak yaptığımız anların da olduğunu unutmadık. Gün geldi telefon da yardımcı olduk gün geldi sitelerimiz üzerinden yayınladığımız makaleler ile uydu servisi firmalarını çağırmadan halledemeyeceğiniz bilgileri sizleri bir çıkar gözetmeden belirttik. Şimdi de iki uyduyu birleştirme işlemini anlatacağız.

Öncelikle gerekli olan malzemeler bir adet diseqc ve yeteri kadar çanak anten kablosu. İlk önce kuracağınız yeni çanak antenin sinyal ayarlamasının yapılmış olması gerekir. O diğer çanağın sinyalin de sorun varsa diğer makalelerimizi inceleyebilirsiniz. Yeni çanak antene anten kablosunu takınız. Diğer ucunu da diseqc üzerinde yer alan 2 numaralı çıkışa yerleştiriniz. Biraz daha kısa olan bir başka önceden hazırladığınız anten kablosunu lnb çıkışına takarak diseqc te 1 numaralı yazan yere takınız. Sonra da uydu alıcınıza giden anten kablosunu genel olarak ortada bulunan kısım olan receiver yazan yere takınız. iki uyduyu birleştirme İşlemi artık tamamdır.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler