Blog

Hdmi ile bağlantı da sorun yaşıyorum

Son çıkan cihazların en yeni teknolojiler ile donatılması üzerine sonradan bağlanan cihazları Hdmi ile bağlantı da sorun yaşıyorum problemi ile karşılaştırmamak gerekir. en son cihazlar her ne kadar içinde bir uydu alıcısı olmuş olsa da, wifi özelliği sayesinde kablosuz bir şekilde internete bağlanabiliyor olması asla hiçbir şekilde bir kabloya gerek duymayacak anlamına gelmemektedir. Elbette bu cihaza dışarda bir şeyler bağladığınız zaman mutlaka bağlantı kabloları sizlere lazım olarak. Bunun dışında farklı bir şey ile bağlanmanız mümkün değil.

Makaledeki yazı başlıkları

Hdmi ile bağlantı da sinyal yok

Hdmi kablosu son zamanların en iyi ve yeni teknoloji ye sahip olan veri aktarma kablolarıdır. En azından 2018 yılı itibariyle bu böyledir. İlerleyen seneler de yazının eski kalması ile farklı teknolojiler duyulmuş olsa da şu anda böyle bir şey mümkün değildir. Hdmi giriş yerleri coaxial kablo yerleri, tos girişleri ve skart çıkışlarına göre biraz daha hassas olan girişlerdir. Sizler bir hdmi kablosunu bile ufaktan bir zorlama ile takarsanız yuvanın içinde ki ince iğne gibi tellere zarar verebilirsiniz. Bundan dolayı görüntü de bozuk görüntü olması, ses olmaması veya tam tersi olarak ses olup ta görüntünün olmaması gibi bir sorun olabilir.

Hdmi ile bağlantı problemi nasıl yapılır?

Öncelikle ne tür bir sorun yaşadığınız problemin giderilmesi konusunda oldukça önemlidir. Eğer örnek vermek gerekirse bir uydu alıcısını veya farklı bir cihazı televizyona bağlıyorsanız uydu alıcısının açık olduğundan ve Hdmi kablosunun televizyonun hdmi çıkışlarından her hangi bir çıkışa takılması gerekir. bu çıkışlar oldukça hassas olduklarından mutlaka tek bir çıkış ile yetinmeyip farklı çıkışları da denemelisiniz. Daha önceden bir girişe takıyor olabilirsiniz. Sizler kabloyu taktığınız da her iki cihazı da açın. Kablonun tam olarak yuvalara yerleştiğinden emin olun. Hdmi ile bağlantı da sorun yaşıyorum ile ilgili burada yapılanları yapmanız ile birlikte sorunun düzelmesi biraz daha kolay olabilir.

Kumandanın av tuşundan hdmi kablosunun takılmış olan girişi seçtiğinize emin olun. Eğer halen de problem devam ediyorsa o zaman elinizde farklı bir kablo varsa bu kabloyu takarak bir de kabloyu deneyebilirsiniz. Bu kablonuzda da sorun varsa mutlaka bu seferde gerekli gördüğünüzde bir uydu servisi çalışanından ipuçlarını alabilir veya fiyat olarak maddi durumunuzu sarsmayacak bir ücret alıyorlarsa mutlaka bir servis ile görüşmeniz daha iyi olacaktır.

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler