Blog

A para HD tv frekansı

Ekonominin nabzı artık A para HD tv kanalın da atacak. Dolar kaç tl oldu? Euro ne kadar? Altın düştü mü gibi soruların yanıtlarını A para HD tv frekansı uydu alıcısına eklediğiniz de günlük olarak bulacaksınız. Aylardır info test yayınların da olan kanala ait bazı bilgileri verelim.

Makaledeki yazı başlıkları

A para HD tv kimin?

Apara tv bir Turkuvaz medya. Aş. Tarafından kurulan bir kanaldır. Yani bu kanalın sahibi Atv, A haber, A spor gibi kanaların sahipleri tarafından yayına sokulmuştur. Zaten adından da anlaşılacağı üzere isminin başın da her zaman ki gibi ‘A’ var. Buradan da zaten anlaşılabiliyor. Televizyon kanal listeniz de A para HD tv yoksa o zaman kurulum menüsünden kanala ait olan frekansı mutlaka eklemeniz gerekir.

Kanalı televizyona nasıl eklerim?

Uydu alıcısı veya dahili uydu alıcılı televizyondan kurulum menüsüne giriş yapın. Burada uydu alıcısı sizlerden şifre isteyebilir. Cihaz şifreleri genel de 0000 olarak belirlenmiştir. Bu 4 tane sıfırı eklediğiniz de A para tv frekansını girebilmeniz için manuel arama bölümü açılacaktır. Kanalın frekansını burada yer alan tp ekle kısmına girerek kanal aramasını gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca D-smart kullanıyorsanız 52. Kanaldan, Digitürk için 43. Kanaldan, Tivibu kullanıyorsanız 44. Kanaldan, Türkcell tv + kullanıyorsanız 48. Kanaldan a para tv kanalını izleyebilirsiniz. A para tv frekansı burada yer alan digital platform kullanmayanlar içindir.

A para tv frekans bilgileri

  • Türksat 4A Uydusu
  • Frekans : 11999 Mhz
  • Symbol : 11666
  • FEC : 3/4  veya otomatik
  • Polarizasyon : V ( Dikey )

A para tv digital yayın bilgileri

Digiturk:  43. Kanal
Tivibu:  44. Kanal
D- Smart: 52.Kanal
Kablo TV: 77. Kanal
Turkcell TV Plus: 48. Kanal

admin

Merhaba ben Metehan Aslan. Televizyon servisi ve İstanbul uydu servis Hizmetlerin de, aynı zamanda "İpek uydu servisi" firmasında teknik servis uzmanı olarak çalışıyorum. Sorun yaşadığınız tv uydu arızalarını ve aklınıza takılan soruları YORUM kısmına yazarsanız sizlere kısa süre de yardımcı olabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler