İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Uyduya türksat ekleme ve uydu düzenleme

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Uyduya türksat ekleme ve uydu düzenleme
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      30 Haziran 2018      856 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Ülkemizde 25 – 30 senedir yaygın olarak çanak antenlerin kullanılması sonucu birçok kimsenin çanak anten ayarını kendi yaptığı veya yapmaya gayret gösterdiğini görmekteyiz. Hiç anlamayan kişilerin bile Uyduya türksat ekleme ve uydu düzenleme çanak anten ayarlama veya frekans ekleme işlemlerini yaptıklarını biliyoruz. Kimisi bütün bunları bilerek yapmaya çalışırken kimileri de, hiç bir şekilde anlamamışa rağmen belki yaparım ümidi ile yapmaya gayret gösterir ama çoğunlukla sonuç daha fazla masraf çıkarma olarak karşılarına çıkmaktadır. Her ne kadar bazen şansları yaver gitse de ve bazen kendiliğinden gelse de genel olarak uydu anten ayarlamaları hüsran ile bitmektedir. Sizler yapamadığınız sorunları internet üzerinden araştırma yaparak doğru olduğuna inandığınız sayfalara denk gelmeniz halinde birçok sorunları bir başınıza yapabilirsiniz.

  Uyduya türksat ekleme nasıl yapılır?

  Uydu ekleme kısmını televizyon ve çanak anten ayarlarının en kolay olan işlemidir. Uyduya türksat eklemek yapmadan önce bütün uyduların farklı olduklarını ama terim olarak neredeyse hepsinin de aynı olduğunu hatırlatır ve anlatmaya başlamak istediğimizi ifade edelim. Anten ayarları, kurulum ve uydu listesi yazıyorsa bunların hepsine de tıklayarak hangisinde uydu listelerinin olduklarına bakabilirsiniz. Uydu listesi yazıyorsa mutlaka bu sayfa da uydu ekle veya EKLE seçeneği de vardır. Burada ilk olarak uydu ismi girebileceğiniz bir alan çıkacaktır.

  Uydu ismi nasıl yazılır?

  Hangi uyduyu eklemek isterseniz o uydunun ismini orada karşınıza çıkan tuş takımından tek tek harfleri bularak ismi yazabilirsiniz. İsmi tamamen doğru yazmanız gerekmez. Bu kısım çokta önemli değildir. Dilerseniz kendi isminizi ve veya sevdiğinizin ismini de uydu ismi olarak ekleyebilirsiniz.

  Lnb frekansı nedir?

  Lnb frekansı 9750 – 10600 yazmalı veya üniversal seçeneğinin seçili olması gerekir. Unutmayın lnb frekansı ayrı kanal frekansı ayrıdır. Birbirlerine karıştırmamalısınız.

  Lnb gücü açık mı kapalı mı olmalı?

  Lnb gücü açık konumuna getirilmelidir.

  Uydu diseqc ayarlama

  Diseqc seçeneği en önemli seçenektir. Bunu doğru ayarlayamazsanız sinyal alamazsınız. Genel olarak bireysel çanak antenlerde, merkezi uydu sistemlerin de ve diseqcli çanak anten bağlantılarında bütün uyducular önemli bir durum olmadığı sürece Türksat 1, Hodbird 2 ve Digitürk 3 olarak ayarlama yaparlar. Ama bazen de karışıkta takabilirler. Buda sizin şansınıza kalmış diyelim. Diseqc 1 a veya ¼ seçeneğini seçin.

  Bütün bu ayarları doğru yaptığınız da Uyduya türksat ekleme işlemini başarılı bir şekilde yaptığınız gibi uydu düzenleme işlemlerini de yapmış olacaksınız. Kısa bir zamanda bu ayarın doğru yapılmasının ardından hemen kanal ekleme işlemlerini hızlıca yapabilirsiniz. Eğer bunları yapmanız halinde yine de kanallar eklemiyorsa yapmış olduğunuz ayarları bir kez daha kontrol etmeli ve uydu sinyal probleminizin olup olmadığını anlamak için uydu servislerinden  destek almalısınız.


  Bir önceki yazımız olan Cep telefonundan uydu sinyalini yakalama programı başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi