İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Uydu alıcısı şifreyi kabul etmiyor

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Uydu alıcısı şifreyi kabul etmiyor
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      21 Kasım 2018      488 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Uydu alıcıların menü kilit şifrelerini ayarların yapılması için mutlaka bilmeniz gerekir. bu şifreleri bazen doğru girmenize rağmen Uydu alıcısı şifreyi kabul etmiyor olabilir. Bu sorun uydu alıcı şifresinin bazı nedenlerden dolayı fabrika ayarlarına geri dönmesi veya sizden habersiz aile bireylerinizin şifresini değiştirmeniz ile de sizler şifreyi girseniz bile uydu cihazınız şifreyi kabul etmeyebilir.

  Yeni satın almış olduğunuz uydu alıcıların menü kilit şifreleri bulunur. Bu şifreler genel de 4 tane sıfırsan oluşur. Sizler meni kurulum kısmına girdiğiniz de 0000, 1234, 1111, 2222, 3333, 4444 gibi seçenekleri sıralarsanız mutlaka aldığınız uydu alıcının şifresini bulmuş olacaksınız. Bazı uydu alıcıları bu şifrelerin haricinde farklı şifreler de elbette kullanır. Böyle bir durum ile karşılaşırsanız ya uydu alıcısının satıcısına ya da müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz.

  Uydu alıcısı menü şifresi nasıl kırılır?

  Uydu alıcısının şifresini kırma gibi bir durum maalesef yok. Bunu ancak sizler uydu alıcısının yazılımını rs232 ile güncelleme ile veya master kod şifresi ile yapabilirsiniz. Yoksa bir başkasının uydu alıcı şifresini bilmeden kendiniz bir şeyler yaparak bu şifreyi kırma gibi bir şansınız yok.

  Master kod fabrika ayarı şifresi ne işe yarar?

  Sizler şifreyi doğru girdiğinize inanıyor ve Uydu alıcısı şifreyi kabul etmiyor diyorsanız o zaman farklı bir yok izlemelisiniz. Satıcıdan veya cihazın üreticisinden şifreyi alamazsanız uydu alıcısı şifresini kırabilmeniz için master şifresine ihtiyacınız var. Bu master kod şifresini sizler uydu alıcısının şifre isteyen kısmına girdiğiniz de daha önce kullandığınız ve Uydu alıcısı şifreyi kabul etmiyor dediğiniz şifreniz fabrika ayarlarına dönmüş olacaktır. Uydu alıcıları normal şifre değiştirilebilen cihazlar gibi yeni şifre girme menüsü açılmaz. Master şifresini girdiğiniz anda şifreniz değişecek ve bu yeni şifre ile eskisi gibi uydu cihazına hükmedebilirsiniz.


  Bir önceki yazımız olan Tv kanal sıralaması kendiliğinden bozuluyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi