İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Tv kanal sıralaması kendiliğinden bozuluyor

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Tv kanal sıralaması kendiliğinden bozuluyor
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      15 Kasım 2018      688 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Televizyonların kanal sıralamasını yapmak pek kimsenin hoşuna gitmeyen bir olaydır. Özellikle Tv kanal sıralaması kendiliğinden bozuluyor olması da bir başka can sıkıcı bir şeydir. Yeni bir kanalı aramak veya yanlışlıkla kumanda üzerinden dokunduğunuz bir tuşa basarak tv kanallarını silmiş olabilirsiniz. Tv kanallarını yeniden yüklemek çok zor olan bir şey değildir. Aksine hem çok basit hem de yeni kanalların yüklenmesi için bazen yapılması gereken bir durumdur. Yalnız sizi düşündüren kanal taramasından hemen sonra tv kanal sıralaması endişesiyse o zaman kanallarınızı silmemeye özen göstermelisiniz.

  Sizler tv kanallarınızı isteğinize göre sıralıyorsunuz ama birkaç gün sonra kendiliğinden kanal sıralamasının değiştiğini görüyorsunuz. Televizyonların kanallarını kendi kendine yer değiştirmesinin altında yatan birkaç sebep var. Televizyonların markasına göre ve kullandığınız uydu alıcısının modeline göre arızanın olup olmadığını kestirmek bir hayli zordur. Bunun arızalı olup olmadığını veya yapamadığınız bir ayardan dolayı mı Tv kanal sıralaması kendiliğinden değiştiğini anlayabilmek için sizinle birkaç deneme yapalım.

  Tv kanal sıralaması neden bozulur?

  Televizyonun veya uydu alıcısı kullanıyorsanız arızalı olmasından dolayı kanal sıralamasını ikide bir değiştirebilir.

  Türksat kanal güncelleme sistemi (TKGS) açık veya otomatik olursa o zaman da kanal sıralaması bir 2, 3 günde değişebilir.

  Çocuk varsa evinizde yanlışlıkla tek bir tuşa basarak kumanda üzerinden kanalların değiştirilmesi de olası bir nedendir.

  Kanal sıralamasının değişmemesi için ne yapmalıyım?

  Dahili uydu alıcılı televizyon veya bir başka seçenek olan receiver uydu alıcısı kullanıyorsanız bu cihazın menüsünden kurulum yazan yere girerek tkgs ayarları gibi bir yerin olup olmadığına bakınız. Eğer tkgs ayarları varsa o zaman buraya giriş yaparak çalışma modu yazan yeri kapalı yapmalısınız.

  Televizyon da tkgs yoksa da kurulum menüsünde bazı zamanlar ‘’kanal güncellemesi’’ açık veya kapalı yazar. Burada sizler eğer Tv kanal sıralaması kendiliğinden bozuluyor diyorsanız o zaman burada ki televizyon özelliğini kapalı konumuna getiriniz.


  Bir önceki yazımız olan Televizyonları birbirine paralel bağlamak başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi