İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Tivibu kanal kurulum ve şebeke arama frekansı

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Tivibu kanal kurulum ve şebeke arama frekansı
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      25 Ocak 2019      513 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Tivibu için kanal kurulumu ve tivibu kanal arama frekansı ya da şebeke arama frekansı gibi konular da sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Yazımızın sonunda tivibu kanal kurulumunu doğru bir şekilde yapmanıza rağmen kanallar yüklenmiyorsa o zaman tivibu müşteri hizmetleri olan 444 5 375 numarasından canlı destek alabilirsiniz.

  Tivibu yayınlarını izleyemiyorsanız ilk önce bakmanız gereken nokta çanak anten sinyal seviyesidir. Çünkü tivibu yayınları için çok yüksek sinyal gerektiğinden dolayı anten sinyal seviyesin de hiç bir hata olmaması gerekir. Bazı kanalların sinyallerinin az olması ve özellikle tivibu kanal kurulum frekansı olan 11853 H 25000 çok iyi sinyal alması gerekir.

  Sizler tivibu kanal arama yapmaya başlarken tivibu uydu alıcısının az önce belirtmiş olduğumuz frekansta kanal araması yaptığını göreceksiniz. Bu frekansa sinyal gelmemesi durumun da tivibu kanal araması yapmayacaktır. Bazen çanak anten ayarı sağlamdır ve hiçbir kanal da sorun olmaz. Ama çanak anten lnb ayarı çok iyi yapılmadığı zaman tivibunun kanal arama frekansına yeterli miktarda sinyal gelmez.

  Her ne kadar bütün frekanslar sağlam olsa da özellikle merkezi uydu santralin de veya tek olarak kullandığınız çanak anten lnb’sin de tivibu şebeke kanal arama frekansına sinyal gelmez. Sizler bu tespit etmesi imkansız olabilir. Böyle zorda veya kararsız kaldığınız anlar da kendiniz çanak anteni, anten kablosunu veya tivibu uydu alıcısını kurcalamak yerine bir çanak antenci ile görüşerek sorununu anlatabilir ve eve servis isteyebilirsiniz.

  Tivibu şebeke kanal arama frekansı

  Tivibu frekans: 11853

  Tivibu Sembol: 25000

  Tivibu Polarizasyon: Yatay (H)

  Varsa Fec: Otomatik


  Bir önceki yazımız olan Merkezi anten sistemleri digitürk kanal kurulumu başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi