İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Televizyonun ışığı yanıyor ama açılmıyor

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Televizyonun ışığı yanıyor ama açılmıyor
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      03 Aralık 2018      610 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Bir televizyon arıza problemi ile yeniden karşınızdayız. Televizyonun ışığı yanıyor ama açılmıyor olmasının altında yatan sebebin çoğunlukla bir arızadan meydana gelebileceğini üzülerek ifade etmek isterim. Genellikle elektrik kesintileri yalanmasının ardından televizyonun ışığı yanıyor ve ekran açılmıyor sorunları ve buna benzer hiç açılmama sorunları ile karşı karşıya kalmanız an meselesi.

  Yeni çıkan led ve lcd televizyonların elektrik fişini taktığınız zaman televizyonun ön tarafında küçük bir ışık devamlı olarak birkaç saniye açılıp kapanır. Bu televizyon ışığı durmadan zaten kumandadan sizler açma kapatma tuşuna bassanız bile televizyon açılmaz. Sonrasında ışık durduğun da sizler kumandanın kırmızı tuşundan veya bazı modeller de sayı rakamlarından her hangi bir tanesine bastığınız da televizyon ışığı yanıyor sönüyor olması televizyonun açılacağı anlamına gelir. Yalnız ışık durmadan yanıp sönüyorsa ve sonrasında ışık tamamen sabit kalmasına rağmen yine de ekran açılmıyorsa o zaman televizyonunun açılmasını engelleyen bir durum var demektir.

  Televizyon açılmıyor ne yapmalıyım?

  Televizyonun açılmaması ile Televizyonun ışığı yanıyor ama açılmıyor sorunu ile birebir ilişkisi vardır. Genel de bazen bu sorun meydana geldiğin de hemen televizyonun bozulması olasılığı aklımıza gelmektedir. Fakat dilerseniz bu televizyonun açılmamasında etkili olan diğer bir metodu anlatalım.

  Televizyonun bağlı bulunduğu elektrik prizini değiştirip birde bu şekilde televizyonu deneyin. bazen elektrik prizlerinde ki hatalar ve topraklamada ki bozukluklar nedeniyle televizyonların ışıkları yanıp sönmesine rağmen yine de açılmayabilir.

  Eğer Televizyonun ışığı yanıyor ve açılmıyorsa o zaman 2. Seçenek olan işleme geçelim. Televizyonun arkasında bulunan bütün bağlantıları çıkarıp bir de böyle deneyin. Televizyonun hdmi anten kablosu ve buna benzer bütün bağlantıları sökerek denemenize rağmen televizyon ışığı yanıp sönmeye devam ediyor ve açılmamaya devam ediyorsa o zaman televizyonun garantisi devam ediyorsa yetkili teknik servisi arayıp ilk önce bilgi sonrada tamiratının yapılması için servis talebinde bulunun.


  Bir önceki yazımız olan Elektrik kesildi geldi televizyon açılmıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi