İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Receiver olmadan televizyon izlemek

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Receiver olmadan televizyon izlemek
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      31 Temmuz 2018      820 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Televizyonların çalışması için dışardan harici olarak takılan uydu alıcıları, karasal ve kablo tv ile izleme yapılması gerekir. Receiver olmadan televizyon izlemek mümkün olur mu? Yani çalışır mı? Çalışabilir elbette ama farklı yollar denenmesi gerekir. Mesela sizler televizyonunuza dışardan harici olarak takmış olduğunuz bir cihaz ile internete bağlayarak kanalları izleme şansınız var elbette. Bunun yanı sıra Türksat kablo tv ile de kanalları izleyebilirsiniz. Yalnız hem internetin hem de kablo tv sağlayıcısının sizlere vermiş olduğu bu imkanlar için ücret talep edilmektedir. Sizler receiver uydu cihazı kullanmanız durumunda bedava ve ömür boyu hiçbir ödeme yapmadan ücretsiz olarak aynı kanalları Türksat4a üzerinden izleyebileceksiniz.

  Televizyonu internete bağlayın

  Receiver kullanmadan televizyon izlemek ancak şu an için internet üzerinden televizyon izleme ve bulunduğunuz yerin karasal anten ayarlarını girerek kanal taramasını yaptırmanızdır. İnternete bağlanmak aslında kolay bir şey değildir. Eğer televizyonunuzun kablosuz internete bağlanma desteği varsa o zaman kendi evinizdeki internet ile bağlanabilirsiniz. Yalnız televizyonunuzda wi-fi kablosu bağlanma desteği var ama modeminiz televizyondan çok uzakta. O o zamanda televizyona direk olarak bir internet hattı çekmelisiniz. Cat5 kablo ile internete bağlanmayı denemelisiniz.

  Televizyon da kablosuz bağlanma, Wlan ile kablo ile bağlanma veya her hangi bir şekilde televizyon internete bağlanamıyorsa o zaman da ip tv, ccam desteği veya basit bir şekilde internet sayfası açabilecek bir uydu cihazı almanız gerekecektir. Yalnız sizle zaten konuyu receiver olmazsa televizyon çalışmaz mı? Diye sorduğunuzdan dolayı bunu hiç tarif etmeye gerek yok.

  Eski çatı anteni veya tv üstü anten

  Mademki receiver olmadan televizyon izlemek konusunu anlatıyoruz o zaman normal eskiden kullandığımız gibi yağmurlu ve tam net çekmeyen kanalların da izlenebilmesi için bazı şeyler yapabilirsiniz. Evinizin çatısında halen duran eskimiş bir çatı anteni varsa o zaman anten kablonuzu o antene bağlayabilirsiniz. Bazı çatılarda ev haneleri hiç kullanmamalarına rağmen yine de atmayarak çatıda bekletmektedirler. Sizde böyle bir durum yoksa o zaman tv üstü anten ile de televizyonu izleyebilirsiniz. Yalnız karasal antenler her yerde çekmez bunu baştan belirtelim.

  Eğer yeni bir tv üstü anten alacaksanız alacağınız yer ile en baştan anlaşma yapınız. Bu anteni deneyeceğim ama çekmezse geri getireceğinizi belirtiniz. Yoksa boşu boşuna almış olacaksınız. Sizlere tavsiyemiz Receiver olmadan televizyon izlemek yerine komşu ve akrabalarınızda mutlaka çok eski ve kullanmadıkları bir uydu alıcısı alarak, ucuz bir uydu kablosunu da satın aldıktan sonra komşularınızdan boş yer varsa çanak antenlerine takmalarını istemenizin daha mantıklı olduğunu düşünmekteyim. Ama bazen de parasal sorunlar olmazsa bile şehirden uzak yerlerde olduğundan dolayı her zaman çanak anten veya servisler bulunmuyor. O zaman da uydu alıcısı olmadan tv izlemek için mutlaka elinizden geleni yapmanız ne kadar yetenekli olduğunuzu gösterecektir.


  Bir önceki yazımız olan Çanak gerektirmeyen uydu alıcısı nasıl çalışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi