İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Receiver merkezi uydu sisteminde çalışmıyor

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Receiver merkezi uydu sisteminde çalışmıyor
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      26 Ekim 2018      446 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Uydu alıcısının yani orijinal ismi ile receiver merkezi uydu sisteminde çalışmıyor olmasının altında yatan onlarca sebep var. Yeni eve taşınmalar esnasında genel de bu tür sorunlar çıkabilmektedir. Bazen ilk yeni taşınmalar da ve bazen de kendi kendine gitmesi ile de merkezi santralinde uydu cihazım çalışmıyor diyebiliyorsunuz. Sizler televizyonunuza ait olan müşteri hizmetleri telefonlarını aramanız ile sorununu çözüme kavuşmayabilir. Eğer sorun sadece televizyondaysa ne ala. Bir nebze bile olsun yardımcı olabileceklerine gerçekten de inanıyorum. Yalnız receiver merkezi uydu sisteminde çalışmıyor olması bir televizyon ile ayarlar hariç uzaktan yakından bir bağlantısı yoktur.

  Uydu alıcısı neden merkezi santral de çalışmaz

  Merkezi uydu sistemleri kendi evinizde kullandığınız çanak aile birebir bağlantılıdır. Yani aynı şekilde buda çanak antenden sinyaller almaktadır. Yalnız sistemsel olan bazı şeyler vardır. Mesela sizler daha önce birden fazla çanak anten kullandıysanız o zaman bu sistemi kolaylıkla anlayabilirsiniz. Birden fazla çanak anteni birbirine bağlamak için dseqc isimli bir ürün gerektiğini görmüşsünüzdür. Bu ürünün üzerinde bazı numaralar vardır. Bu numaralar hangi çanak antenin kaç numaraya takılacağını ve televizyonun tarafından da aynı bu ayarlara eşleştirilmesini gösterir.

  Merkezi uydu santrali de aynı bir diseqc görevi görmektedir. Bu merkezi uydu sistemlerine bağlanan bütün uydu alıcıların mutlaka diseqc ayarlarının da çanak anten diziliş sırasına göre eşleşip ayar yapılması gerekir. Merkezi uydu sistemi uydu alıcısı ayarlarını yapmazsanız uydu alıcısı merkezi uydu sisteminde çalışmıyor diye dert yanabilirsiniz.

  Sizler gerçekten de anten kablolarını doğru bağladıysanız, eski çıkan ev sahibi veya kiracıdan daha önceden burada televizyon kullanıp kullanılmadığı konusunda onay aldıysanız, uydu alıcınızın sağlam olduğunu düşünüyorsanız merkezi uydu sisteminde ki çanak anten kurulum sırasında ki ayarlama ile sizin uydu alıcısı veya televizyonun ayarlarından ki ayarların birbirlerini tuttuğuna inanıyorsanız o zaman bir çanak anten servisi çağırmanız gerektiğini söylemeliyiz!…

  Çanak anten servisleri genelde profesyonel cihazlar ile çalışmaktalar. Bu uydu bulucu cihazlar sayesinde evinizde sinyal olup olmadığını anında anlayabilirler. Bu sayede Receiver merkezi uydu sisteminde çalışmıyor olmasının altında olan nedeni hemen bulacaklarını görebilirsiniz. Uydu alıcısının bozuk çıkması esnasında ister gelen uydu servislerinden aklınıza yatan bir cihaz alırsınız dilerseniz de, farklı bir düşünceniz olan başka bir yerden alma fikrini de deneyebilirsiniz.


  Bir önceki yazımız olan Merkezi sistem uydu sorunları ve çözümü başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi