İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Receiver fabrika ayarları ve kurulumu

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Receiver fabrika ayarları ve kurulumu
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      17 Eylül 2018      585 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Her hangi bir sorun ile karşılaştığınız da Receiver fabrika ayarlarına çevirmeniz bazı sorunları düzeltmenize yardımcı olabilir. Yalnız fabrika ayarlarına çevirdikten hemen sonra receiver uydu kurulumunu da elbette yapmalısınız. Her uydu cihazında fabrika çıkışlı olarak kanallar yüklü değildir. Özellikle TKGS ayarları yapılmış olan bir uydu cihazını sizler fabrika ayarlarına çevirdiğiniz de cihazın tekrardan açılmasından hemen sonra otomatik olarak kanalar taramasını yapacaktır. Ayarların yapılmadan tkgs özelliği ile kanalların aranması ile kanalların bulamayacağını ve Türksat kanal güncelleme sisteminin çalışmayacağını kendiniz göreceksiniz.

  Receiver fabrika ayarlarına nasıl çevrilir?

  İçinde çıkılmaz hale gelen bir receiver için en iyi ve kısa olan yöntem elbette Receiver fabrika ayarları ve kurulumu için kendiniz birkaç önemli metotları yapmaktır. Uydu alıcısı kumandasından menü tuşuna basınız. Ardından sistem ayarları veya fabrika ayarları yazan kısım farklı yerlerde de çıkabilmesi sebebiyle cihazın menüsünü kurcalayarak fabrika ayarları yazann yeri gördüğünüz de Ok tuşa basınız. Genel yapı itibariyle sizden bir şifre girmenizi isteyecektir. Eğer bu şifreyi sizler daha önceden değiştirmediyseniz cihazınızın şifresi 0000 (sıfır, sıfır, sıfır, sıfır)’dır.

  Bu şifreyi girdikten sonra hata vermemesi ve fabrika ayarlarına çevrilen bir cihazda hangi değişiklikler uygulanacaksa bunlar sıralı bir şekilde son kez sizlere gösterilir. Bunları onaylamak için onayla veya evet tuşuna basınız. Cihazınız fabrika ayarlarına dönecektir.

   

  İPUCU: Eğer Receiver fabrika ayarları ve kurulumu yapabilmek için admin şifresini bilmiyorsanız o zaman Google chrome den bir internet sayfası açın. Google arama motorunun arama çubuğuna kullandığınız receiver markasını ve master key veya örnek olarak NEXT MASTER ŞİFRESİ sözcüğünü yazdıktan sonra enter tuşuna basın. Karşınıza çıkan sayfaların birinde mutlaka uydu alıcısına ait girdiğiniz şifreyi iptal edebilen bir şifre ile karşılaşabilirsiniz.

  Receiver anten kurulumun yapılması

  Yeniden açılan receiver kurulumu için kumandanızdan yörüngeleri takip etmeniz gerekir. Eğer açıldığında bir şeyleri onaylamak üzere yeni bir menü açılmazsa o zaman siz kumandanız üzerinden menü yazan tuşa basıp kurulum yazan yere giriş yapın. Ardından oradan anten ayarları kısmını bulun ve uydu listelerinden Türksat42e yazan yeri bulun. Uydu alıcınız çok eskiyse Türksat 1c veya Türksat 3a’da yazabilir. Oraya giriş yaptıktan hemen sonra sağ tarafta bir menü açılacak veya bu ayarlar alt alta sıralanacaktır.

  Bu ayarların aşağıda ki gibi olmasına kesinlikle dikkat etmeli ve ardından otomatik arama kısmından kanal aramasını gerçekleştirebilirsiniz.

  UYDU İSMİ: Türksat42E, Türksat3a, Türksat1c

  LNB TİPİ: Üniversal

  LNB FREKANSI: 9750 – 10600

  LNB GÜÇ: Açık, etkin

  13/18 VOLT: Açık

  DİSEQC 1.0: A – 1 – 1 / 4 – 1 / Kapalı (Bunlardan birini seçin)

  DİSEQC 1.1: Kapalı


  Bir önceki yazımız olan Tivibu uydu alıcı modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi