İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Merkezi sistem uydu sorunları ve çözümü

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Merkezi sistem uydu sorunları ve çözümü
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      24 Ekim 2018      866 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Kendinize ait bir çanak anteniniz var ve bu konuda kafanız çok rahat peki ya Merkezi sistem uydu sorunları ve çözümü ile ilgilenmek gibi bir sorumluluğunuz olsa ne yapardınız? Bina ortak çanak anten veya ortak merkezi uydu santralinden televizyon yayınlarını almak her ne kadar güzel ve fiyat açısından da daha makul ise merkezi sistemin arızalanması ve onarılması da bir o kadar zor olabilmektedir.

  Merkezi sistemler binanın bütün dairelerine yayın gönderdiğinden dolayı yetkili olmayan veya en kolay olarak anlaşılır cümleleri kullanmak gerekirse Merkezi sistem uydu sorunlarının nasıl tamir edeceğinden anlamayan kişiler tarafından hiçbir şekilde dokunulmaması gereken sistemlerdir.

  Merkezi uydu santrali sorunları ve çözümleri

  Sizlere bazı Merkezi sistem uydu sorunları ve çözümlerini anlatmaya çalıştık. Merkezi sistemler de yaşanan sorunlar elbette bunlar ile sınırlı değil. Yalnız en azından sıklıkla yaşanan sorunlara yer vermemiz işinizi daha da kolaylaştırdığına inanıyorum.

  SORU: Merkezi santral de herkesin sinyali var bir benim daire de yok. Sorun ne olabilir?

  CEVAP: Merkezi santralden evinize gelen anten kablosunda bir sorun olabilir. İlk önce anten kablonuzun uydu cihazınızın arkasına takılı olup olmadığına bakın. Sonrasında televizyondaki kanal listesinden bir kanalın frekansına bakarak kanalların güncel frekanslara sahip olup olmadıklarını inceleyin. Binada ki herkesin uydu sinyali varsa ve bir tek siz de yoksa o zaman da sizin eve gelen merkezi uydu santralinin çıkışında bir hata olabilir. Merkezi sistem uydu sorununu bulabilmek için bir uydu servisinden destek almalısınız.

  SORU: Merkezi sistemde bazı kanallar da sinyal yok

  CEVAP: Bazı kanalların olmaması sorunu sadece siz de mi var yoksa bu sorunu bütün bina olarak mı alıyorsunuz? Eğer sadece sizde bu sorun yaşanıyorsa o zaman uydu alıcınıza baktırmalısınız. Elinizde bir tane yedekte olan bir uydu alıcsı varsa onu denemeli ve çalışmaması durumun da dairenize inen santral girişini sağlamı ile değiştiriniz.

  SORU: Merkezi sistem uydu sorunları her sene için aynı mı?

  CEVAP: Merkezi uydu santralleri çıktığından bu yana sadece merkezi santaller de kullanılan lnb, santral ve santal adaptörlerinin türleri değişti. Bunun dışında sistem olarak her hangi bir şeyin değişmediğini gözlemledik. Yani sizler şu anda Merkezi sistem uydu sorunlarının çözümlerini 2018, 2019 senesinde bir arıza alıyorsanız o zaman 2020 yılında da sistem değişmediği sürece o yıllarda da alacaksınız demektir. bu nedenle bazı şeyleri bilmeniz size bir ömür bile yeter düşüncesindeyim.

  SORU: Merkezi sistemde uydu cihazım çalışmıyor

  CEVAP: Bizler uydu servisi firması olarak merkezi uydu santralinde çalışmayan birkaç tane uydu alıcısı gördük aslında. Ama sizlerin de bu uydu cihazlarından kullanabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Uydu alıcısının anten ayarları kısmın da diseqc 1.0 yazan bir yer göreceksiniz. Orayı aktif edip 1 veya A konumuna getirin. Diseqc yazan yerde kapalı yazıyorsa uydu cihazı çalışmaz.


  Bir önceki yazımız olan daire içi uydu çoğaltma başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi