İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Merkezi anten sistemleri digitürk kanal kurulumu

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Merkezi anten sistemleri digitürk kanal kurulumu
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      18 Ocak 2019      601 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Merkezi uydu sistemlerin de televizyon kurulumu biraz meşakkatli olabiliyor. Özellikle merkezi anten sistemi digitürk kanal kurulumu için ciddi bir teknik yardım almanız gerekebilir. Çünkü digitürk kanal kurulumu her ne kadar kolaylıkla yapılabilen bir şey olsa da öncesinde yapmanız gereken bazı şeyler var.

  Binanız da digitürk çanak anteni var mı mesela? Yoksa sizler türksat çanak anteninden mi izliyorsunuz? Önce bunları bilmeniz gerekir. Şayet bina ile ilgili veya digitürk aboneliğiniz ile ilgili her hangi bir şey bilmiyorsanız o zaman hiç beklemeden digitürk müşteri hizmetlerinin telefonlarını bir yerden bularak onları arayın. Telefonu açan müşteri temsilcisine digitürk aboneliğinizin hangi tür olduğunu sorun. Yani Türksat çanak anteninde mi yayın alacaksınız? Yoksa Eutelsat anteninden mi alacaksınız? Bunları öğrenmeniz gerekir.

  Merkezi sistem digitürk türksat kurulumu

  Sizin aboneliğinizin Türksat42E olduğunu söyledilerse o zaman fazla uğraşmanıza veya farklı bir kişiyi aramanıza gerek yok. Merkezi anten sistemleri digitürk kanal kurulumunu çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Doğru bir şekilde uydu prizine bağlanan bir digitürk cihazında Türksat kanal kurulumu başlatmanız halinde digitürk kanallarının tamamı yüklenmesi gerekir.

  Merkezi uydu santrali eutelsat digitürk anten kurulumu

  Yalnız Digitürk aboneliğinizin Eutelsat7e derecede ki uydu olduğunu duyarsanız o zaman da kanal kurulumunu yapmaya başlayın. Türksat kanal kurulumunu yaptığınız gibi aynı şekilde >MENÜ >AYARLAR (KURULUM) >DİGİTÜRK KOLAY KURULUM >EUTELSAT KURULUM diyerek kumandanızdan Ok tuşuna basın. Binanızın merkezi uydu santraline bağlı olan bir digitürk erutelsat çanak anteni varsa ve uydu prizi ile digitürk cihazınızın arasında ki anten kablosunda sinyal problemi yoksa hemen digitürk kanallarınız yüklenecektir.

  Binanız da digitürk çanak anteni yoksa?

  Kanallar >EUTELSAT KURULUM kısmından yüklenmezse binanızda digitürk çanak anteni yoktur demektir. Binanızın yöneticisi, sahibi veya ev sahibiniz ile görüşme yaparak yeni bir digitürk eutelsat anteninin kurulumunun mümkün olup olmadığını sorabilirsiniz. Binaya yani Merkezi anten sistemleri digitürk kanal kurulumu ile birlikte çanak anten kurulumunu yapamadıysanız o zaman digitürk müşteri hizmetlerini arayarak aboneliğinizin Türksat yapılmasını isteyebilirsiniz. İşlemleriniz gerçekleştirildiğinde birkaç saat sonra Türksat kolay kurulumdan Merkezi anten sistemleri digitürk kurulumunu yapabilirsiniz.


  Bir önceki yazımız olan Bayrampaşa çanak anten tamircisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi