İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  İstanbul İbrahimağa Caddesi uydu servisi

  0212 594 1072 Tıkla Ara

  Anten ayakları 3 tane ayrı modelde bulunur. Bu modellerin her birinin farklı bölgelere montaj yapılması için yapılmıştır. Sizler çanak anten alırken zaten üzerin de ücretsiz olarak verilen bazı ayaklar bulunur. Bu ayaklar 4 parçadan oluşmaktadır. Bir tane parçası düz boru şeklinde ama o borunun uc kısmı biraz kıvrılmış durumdadır. Sonra da borunun alt kısmını tutturabilmek için bir tane u şeklinde parça vardır. İstanbul İbrahimağa Caddesi uydu servisi  diyor ki Sonrasın da borunun ortasındaki deliklerde de iki tane anten kanadı dediğimiz aynı uzunlukta kanatlar bulunur. Böyle bir ayağı sizler dilerseniz balkonlara duvarların dış taraflarına, çatı düz zemine ve bacanın hem yanlarına hem de üstüne montajını yapabilirsiniz. Yanı en çok kullanılan ayak modeli bu ayaklardır. Ama bazen özel projeler için kullanılan ayaklar sizlere gerekebilir.

  Hangi tip anten ayağı kullanmalıyım?

  U ayak modellerinden biri de tam olarak L harfi şeklindedir. Bu L ayak dediğimiz anten ayağını genel de balkonlara ve evlerin dış tarafları için kullanılır. Çanak antenin bakmış olduğu yöne doğru bir şeyler olduğu zaman, antenin kenar kısmı duvara çarptığından dolayı ayar yapılamadığı zaman, anten yönünde bir engelin olması durumun da bu L ayakları kullanmalısınız. Yoksa anten ayarını yapamazsınız diyebiliriz. Özellikle bu ayak modeli çok önemli bir rol oynamaktadır. Diğer ayaklar olmasa da olur desek bile bu L ayak modeli olmadan asla ve asla montaj yapılamayacak derece de ters olan bölgeler vardır. Evet; bu ayak modelini de tanıttıktan hemen sonra en son ayağımız olan düz boru şeklinde olan anten ayağımızı tanıtmaya geldik. En son ayak düz boru şeklindedir. Bunun montajını yapmak için 4 tane vidaya ihtiyacınız vardır. Düz borunun bir tarafında kare şeklinde bir parça bulunur. Bu parçanın etrafında olan deliklerden vidalama yapılarak anten ayağının düz bir şekilde gökyüzüne bakması ayarlanır.

  Bu model nerelerde kullanılır?

  İstanbul İbrahimağa Caddesi uydu servisi diyor ki Bu anten ayağı aslında şu anda çok fazla kullanılmaktadır. Çünkü zaten çanak anten alırken üzerlerinde ücretsiz olarak verilen en baştaki anten ayağı mevcut. Bu nedenle o anten ayağını kullanmayıp ücretli bir şekilde anten modelini kullanmak çok gereksizdir. Eski çanak antenlerin montajını balkon ve duvarlara yapabilmek için bu ayaklardan kullanılırdı. Bazen de diyelim ki sadece küçük bir yeriniz var ve anteni mutlaka oraya montaj yapmanız gerekir. bu anten ayağını düz bir şekilde durması sureti ile de kullanabilirsiniz.


  Bir önceki yazımız olan Hülya Sokak çanak antenci başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  22 Nisan 2018      195 Okuma

  İpek Uydu Servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi