İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Fahri Bey Sokağı çanak anten servisi

  0212 594 1072 Tıkla Ara

  Çanak antenlerin yerinin seçilmesi neden bu kadar önemli? Yani herkes çanak anteni istediği yere kuramaz mı diyen müşterilerimiz var. Aslında tek tek cevap vermek yerine sistemin nasıl olduğunu anlatmak ve sorulacak soruların tamamına toplu Fahri Bey Sokağı çanak anten servisi olarak yanıt vermek gerektiğine inanıyoruz. Uydular uzaydan dünyamıza hiç kesintisiz olarak televizyon sinyallerini göndermektedir. Bu sinyaller tek bir noktadan gelir. Yani her tarafta sinyal gönderimi sağlanmaz. Elinizde bir lazer ışık var diyelim ve bu lazeri sizler tek bir noktaya doğru çevirdiğinizi düşünürsek lazerin sağın da, solunda, arkasın da veya biraz daha ilerisine ışık gitmez. Sadece tuttuğunuz nokta bundan istifade eder. Bu nedenle sadece tek bir noktaya iletim sağlanmaktadır.

  Fahri Bey Sokağı çanak antenci

  Çanak antenlerin de böyle bir yörüngesi vardır. Direk olarak lazer gibi ip ince olan yere sizler anteni çevirmediğiniz sürece çanak antene sinyal iletilmez. Bazı binaların ters olmasından dolayı, arka cephe olması, karşısın da veya çok yakının da binaların olması veya ormanın içinde olup önünde her hangi bir ağacın olması da antene sinyal gelmesini engelleyecektir.

  Anten yörüngesini nasıl anlarım?

  Öncelikle çanak antenin nereye takılacağını nasıl anlayabilirim derseniz hemen birkaç bilgi verelim. Binanın dış yüzeyinde çanak antenlerin olup olmadığını kontrol edelim. Ön cephesinde antenler yoksa diğer bir tarafa bakmalısınız. Hangi taraf ta antenler varsa işte o cephe doğru olan yerdir. Antenlerin bulunduğu yöne doğru gözlemlediğimiz zaman iki tarafa bakacak derece de çanak antenlerin olduğunu fark edebilirsiniz. Bu antenlerin tamamı aynı antenler olmadığı için yönleri birbirlerinden farklı olabilir. Türksat için çanak antenlerin doğrudan kıble tarafına doğru bakması gerekirken diğer Digitürk çanak anteni ile Hodbird13E yörüngesi de yaklaşık olarak ortalama söylemek gerekirse gün batımına bakmaktadır. Binanızın her iki tarafında da çanak antenler varsa bu söylemiş olduğumuz yörünge bilgisi ile öğrenebilirsiniz.


  Bir önceki yazımız olan Ebegümeçli Sokağı anten ayarı başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  25 Mart 2018      248 Okuma

  İpek Uydu Servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi