İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Elektrik kesildi geldi televizyon açılmıyor

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Elektrik kesildi geldi televizyon açılmıyor
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      26 Kasım 2018      1066 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Aniden yaşanan elektrik kesintileri televizyonları, uydu cihazlarını, çanak antenleri, merkezi uydu sistemlerini ve evde ki diğer elektronik eşyaları bozabiliyor. Elektrik kesildi geldi ve televizyon açılmıyor problemini daha önce yaşadınız mı bilmiyorum ama elektriklerin aniden gidip gelmesi yüzünden televizyonlar da arızalanmaların olması birçok kişinin gündeminde.

  Elektrikler kesilince televizyonlar bozuldu

  Elektriklerin özellikle kış ayların da birden bire kesilip geri gelmesi sonucu televizyonların arıza verdiğini biliyoruz. Firmamız bir uydu servisi firması olduğundan dolayı sadece çanak anten sinyal sorunları için müşterilerimizin bizleri aramalarından ziyade televizyonların da oluşan açılmama sorunlarını da bizimle paylaşmaktadırlar. Elektrik kesildi geldi televizyon açılmıyor sorunu ile karşılaşan müşterilerimiz bizleri aradıkların da çanak antenler ile ilgili olan sorunların onarılması için uyducu arkadaşımızı hemen yönlendiririz.

  Telefona bakan teknik servis ekibinde ki arkadaşımız şayet sorunun çanak antenlerden olmadığını ve sorunların sadece televizyon arızalarından kaynaklandığını anlaması üzerine televizyonların garantisi devam ediyorsa servisin çağrılması konusunda bilgiler verir.

  Televizyon bozulmaması için ne yapmalıyım?

  Elektrikte kullandığımız elektronik malzemelerin mutlaka özenle dikkat edilmesi gerekir. Eğer elinizden geliyorsa televizyon veya sizin için değerli olduğuna inandığınız elektrik ile çalışan ürünleri gök gürültülü şimşek çarpması olan yağmurlu havalar da cihazları elektrik prizinden çekiniz. Eğer fişini çekmeniz sizin gündelik hayatınızın hızını etkiliyorsa o zaman son yıllarda oldukça popüler olan akım korumalı prizler kullanın.

  Elektriklerden kaynaklanan arızalar nelerdir?

  Televizyonların bozulması sadece televizyonlardan kaynaklanmayabilir. Özellikle elektriklerin aniden gidip gelmesi televizyonların bozulmasına neden olur. Eğer televizyona görüntü geliyor ve çanak anten sinyal yok hatası alıyorsanız o zaman sorun çanak anteniniz de veya merkezi uydu santralin de olabilir. Bu sorunun nereden kaynaklandığını anlayabilmek için firmamızdan destek alabilirsiniz. Özellikle İstanbul içerisindeyseniz o zaman hemen sizlere servis gönderme imkanımız var.

  Elektrikler kesildiğinde eğer televizyon da bir arıza meydana geldiyse o zaman genel olarak televizyon ana kart arızasından kaynaklanmaktadır. Televizyon açılıyor ve ekrana görüntü gelmiyor ise o zaman da ana kart arızası ve led panel arızası verebilir. Bunun yanın da televizyonunuz elektriklerin gidip gelmesi üzerinden açılıyor ama kanallarınızda sinyal yoksa ya çanak anteniniz de bir sorun var ya da televizyonun tuenr çıkışında bir arıza meydana gelmiş demektir. Bu arızaların onarılması genellikle yetkili teknik servisler tarafından yapılır. Garanti süresinin bitmesi durumun da ücret ile bir teknik servis dükkanına televizyonu tamir ettirmeniz gerekir.


  Bir önceki yazımız olan Uydu alıcısı şifreyi kabul etmiyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi