İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

   Dsmart bazı kanallar da ses yok

  0212 594 1072 Tıkla Ara

  Sizler televizyonda meydana gelen bütün sorunların tamir edilmesi için ne kadar uğraş verseniz de her şeyi yapabilirsiniz anlamına gelmemektedir. Mesela; Dsmart bazı kanallar da ses yok gibi bir problemi yapamıyor olsanız da bu konuda üzülmenize gerek yok. Çünkü çok fazla bu konuda bu cihazlar arıza vermediğinden dolayı internette de bu konuyla alakalı pek te çok yaralı ve detaylı bir bilgiye rastlamadım. Dsmart bazı kanallar da ses olmaması cihazın bozuk veya farklı bir yerde bir arızanın meydana gelmiş olması anlamına gelmemektedir. Tamamen bazı ayar değişiklikleri ile birlikte gelen bir problemi sizlere anlatacağız.

  Dsmart bazı kanallar da ses yok sorunu nasıl tamir edilir?

  Televizyon ve dsmart uydu alıcısını açın. Normal bir şekilde her zaman yaptığınız gibi ses gelmiyor dediğiniz kanalı açın. Sonrasın da kumandanızın dil, lisan, audio veya ses seçenekleri yazan yere basın. (Bu saydığımız tuşlardan biri mutlaka olması gerekir) sonrasında burada dil seçeneklerini göreceksiniz. Mevcut bulunan dilden çıkarıp farklı bir dil seçiniz. Yani liste de Türkçe, İngilizce, Almanca gibi bazı terimler varsa izlediğiniz kanala göre dil seçeneklerini değiştiriniz. O kanalın orijinal dil seçeneği Türkçe ise her zaman yayınlanan programlar da Türkçe seçeneği olacağından dolayı Türkçe yapınız.

  Dsmart ayarlarını değiştirdikten sonra Dsmart bazı kanallar da ses yok halen ses çıkmıyorsa o zaman müşteri hizmetlerini arayarak destek talebinde bulunabilirsiniz. Onların sizlere yardım etmekte öncü olacağı işlemler öncesinde dilerseniz uydu alıcısını başlan ayarlarına çevirerek yeniden kurulum yapabilirsiniz. Başlangıç fabrika ayarlarına döndürmeniz ile var olan bütün ayarlamaların değişeceğinden dolayı bu sayede bozulmuş olan dil seçeneklerinin tamiratını gerçekleştirmiş olacaksınız.


  Bir önceki yazımız olan Merkezi uydu sistemi dsmart bağlantısı başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  15 Temmuz 2018      348 Okuma

  İpek Uydu Servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi