İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Çanak antenleri birbirine bağlamak

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Çanak antenleri birbirine bağlamak
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      25 Eylül 2018      590 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Uydu antenlerin çok fazla olması ve bunları birbirlerine bağlanması işini bu gün sizlere açıklayacağız. Çanak antenleri birbirine bağlamak için ihtiyacınız olan malzeme listesi karmaşık olmayıp çok basit olan yöntemler ile bağlantılarını yapacağınız uydu antenlerini kablo karmaşası yaşanmadan izleyebileceksiniz. www.ipekuyduservisi.com web sitesi ipek uydu servisi firmasının resmi web sitesidir. Bu sitenin doğal olarak sizler için gerekli olan bütün bilgilere yer vermesi ve web sitesi üzerinden ustalarımıza soracağınız soruların gün içerisinde yanıtlanması elbette sizin de hoşunuza gidiyordur.Tüm bunların yanında gün içerisinde çanak anteninizin bozulmasının yanında kısa zaman da buradan siparişlerin verilmesi de bir başka güzel olan yandır.

  Çanak antenler nasıl birbirine bağlanır?

  Eğer sadece tek bir çanak anten ile televizyon izliyorsanız televizyonunuzdan diseqc ayarı veya farklı bir özel ayarlama yapmanız gerekmez. Kabloları bağladığınız anda daha önceden ister merkezi uydu santrali olsun veya isterse olmasın hemen televizyonunuza görüntü gelecektir. Bunun yanında şayet birden fazla çanak anten kullanmayı düşünüyorsanız o zaman sistemi kurduğunuz anda diseqc veya merkezi uydu santrali ile çanak antenlerin birbirlerine bağlama işlerini yapacaksanız o zaman da televizyonunuz da her bir çanak anten için özel olarak diseqc numaralandırılmasının yapılması gerekir.

  Binanızda 3 tane çanak anten var diyelim. Bu çana antenler Azeri uydu olan Azerspace1-46E, Hodbird13E, Türksat42E çanak antenleri olsun. Şimdi 3 tane çanak anteni işi bilmeyen veya daha önce iyi bir ustaya denk gelmeyen biri için 3 tane çanak anten için farklı kablolar televizyonuna çekiyor olabilir. Yalnız bu tür çalışmaları sona erdirecek güzel özelliklere sahip olan diseqc diye bir aparat var. Bu aparat sayesinde Çanak antenleri birbirine bağlamak işi daha da kolaylaşacak.

  3 tane çanak anteni kurdunuz ve bu antenlerin lnbsine bulunan konuma göre kablolar çektiniz. Bu kablolar bütün kabloların aynı yerde birleştirecek kadar bir pay olması yeterlidir. Anten kablolarının her birini diseqcte yazan numaralara göre yerleştirme yapınız. Bu numaralandırma bu şekilde olmalıdır. Türksat42E 1 numara da, Hodbird13E 2 numara da ve Azerspace1-46E uydusunu da 3 numaraya bağlayınız. Sonradan da, receiver veya uydu alıcısı yazan yere de televizyonunuza giden kabloyu bağlayınız. Bu işlemleri doğru yaprsanız birazdan bu uydularda ki bütün kanalları izleyebileceksiniz anlamına gelir. Birden fazla çanak anteni tek bir kablodan indirmek için bu metodları uygulamanız ve televizyonun ayarlama kısmından da nasıl ki her bir uydu için bir numara seçtiniz, oradan da numaraları aynı şekilde düzelme yapmalısınız

  Mesela Türksar42 çanak antenini nasıl ki 1 numaralı diseqc çıkışına bağladınız aynı şekilde anten ayarları kısmından türksat42e yazan yere gelerek diseqc yazan yere de 1, a, 1 / 4 yazmalısınız sonradan diğer bütün uyduları da aynı şekilde bu tarz ile yapıp kanal taramasını başlatmak olacaktır.


  Bir önceki yazımız olan Televizyon ile uydu alıcısı bağlantısı başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi