İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Uydudan televizyona görüntü gelmiyor

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Uydudan televizyona görüntü gelmiyor
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      12 Haziran 2018      1515 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Çanak anten sinyal sorunlarından hemen sonra en çok olarak rastladığımız arızalardan biri olan Uydudan televizyona görüntü gelmiyor ile bugün sizler için buradayız. Genel de bizler toplum olarak bir arıza yaşanması halinde hangi cihaz olursa olsun hemen tamir etmeye kalkarız. Tamir ederken de teknik olarak düşünmek gerektiği konusunda acemi olan kişiler için söylemek gerekirse pek mümkün olmadığı için alakasız olan parçaları da kurcalamaya başlarız. Mesela uydu alıcısı ile televizyonun birbirini görmemesi ve arasında ki iletişim kopukluğu nedeninin kesinlikle ama kesinlikle uydu antenden kaynaklanmadığı apaçık ortadadır. Yalnız bunu bilmeyen kişiler hemen çanak anten ile oynamaya başlar. Anten kablolarına bakar, kurcalar gerekirse yenisini satın alır. Çanak anteni eskidiyse biraz gider bir tane anten alır ve günlerce ayarlarını yapmaya çalışır. Çanak anten ayarını da kendi yapamadığı için en son çare olarak benim her şeyim hazır sizler sadece bir ayar yapmak için geleceksiniz diye uydu servisi aramaya başlar 🙂

  Sorun anten ve anten kablosu ile alakalı olmamasına rağmen boşuna bir masraf yapılarak şu aşama da en az 200 tl harcanmış oldu. Bunun yanında uydu servisin televizyon bozuk veya uydu alıcısı bozuk olması tespitini de koyması ile harcayacağınız paranın çok fazla olacağını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Uydudan televizyona görüntü gelmiyor ile karşılaşan kişilerin sayısının çok fazla olması ile burada birkaç arıza onarım metodu anlatmaya çalışacağız.

  Uydu alıcısının bozuk olması

  Uydu alıcısı mini gözlü ve normal kasalı bir cihaz olması fark etmez. Eğer gözlü cihaz kullanıyorsanız uydu cihazının göz ışığının yanıp yanmadığına bakınız. Işık yanmıyorsa veya aynı şekilde kasalı olan uydu cihazının ışığı da göstergesi yanmıyorsa prize takılı olan fişlerini kontrol ediniz. Gözlü cihazın artı olarak göz çıkışını da kontrol etmeniz de yarar var.

  Televizyonda yanlış girişin seçilmesi

  Mini uydu alıcısının veya kablolu bağlantı sağlayan büyük uydu alıcısının tam olarak televizyona bağlı olup olmadığına bakınız. Bağlı değilse güzel bir şekilde bağlayarak televizyon kumandası ile girişlerin hangisinde olduğunu dikkatli bir şekilde tespit ederek çıkışı seçmelisiniz.

  Prizleri tamamen çekip yeniden takılması

  Televizyon ve uydu cihazının fişlerini prizden sökerek tekrar takın. Sonrada sadece televizyonun açma düğmesine basın. Uydu alıcısının kumandasına basmayın. Uydudan televizyona görüntü gelmiyor sorunu devam ediyorsa çok fazla masraf yapmamak ve sorunu net bir şekilde tespit edebilmeniz için mutlaka bir uydu servisinden randevu alınız.


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi