İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Uydu kablosu televizyona nasıl bağlanır

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Uydu kablosu televizyona nasıl bağlanır
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      17 Ekim 2018      2246 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Televizyonun arkasına bağlanan küçük cihazlar eski cihazların yerine tamamen geçmiş oldu. uydu kablosu televizyona nasıl bağlanır ya da anten kablosu küçük uydu cihaza nasıl bağlandığını bilmiyorsanız bu yazımızdan sonra sizlerde evinizde ki arızaların tamamını kendiniz de yapabileceksiniz. Yeni bir receiver aldınız ama bunun nasıl bağlandığını bilmiyorsunuz.

  Sizlere yardımcı olmak için bekleyen bir sürü firma var aslında. Ama bu firmaların tamamı da belirli bir ücret karşılığında sizlere hizmet verebilirler. Size göre küçük olan bir problem için ücret vermek istemediğinizden dolayı internetten destek almak istiyor ve uydu kablosu televizyona nasıl bağlanır diye arama yaparak sorunu çözüme ulaştırmaya çalışıyorsunuz.

  Uydu kablosunu televizyona bağlamak

  Televizyon kullanımı eskiden çok daha kolaydı desek yeridir. Eskiden (dahili uydu alıcılı televizyonlar çıkmadan önce) televizyonun arkasında sadece bir tek giriş bulunurdu. Bu girişler analog ve s-kart giriş yeri bulunurdu. Karasal antenden kullanıldığı zaman analog giriş yerine kablonun takılması ve kanal araması yapılır. Artı olarak harici küçük uydu alıcısı kullanıyorsanız televizyonun skart girişine kablo bağlanıp anten kablosu da uydu alıcısına bağlanır.

  Yeni televizyonlar da kendinden uydulu olan özellik bulunmakta. Konnektörü hazır bir şekilde takılmış olan anten kablosunun televizyonun satellite giriş yerine anten kablosu bağlanır. Kanal arama kısmından da ilk kurulum yapıyorsanız veya her hangi bir nedenden dolayı ayarları karıştırdıysanız o zaman da televizyonun anten seçimi kısmından uydu yazan yere gelerek kurulum yapmalısınız.

  Uydu kablosunu satellite uydu cihazına bağlamak

  Elinizde bir uydu alıcısı var ve bu uydu alıcısını hem televizyona bağlamak hem de anten kablosunu doğru yere takmak istiyorsunuz. uydu kablosu uydu cihazına nasıl bağlanacağını öğrenmek için yazımızı dikkatli bir şekilde okumalısınız. Uydu cihazların arkasın da bir tek giriş yeri varsa uydu anten kablosunu o giriş yerine takmalısınız. Bazen de iki tane aynı girişte uydu cihazlarında bulunur. Üzerinde LNB İNPUT – LNB OUT diye iki tane seçenek bulunur. Sizler antenden gelen kabloyu lnb input yazan yere takmalısınız. Eğer kabloyu diğer çıkışa takarsanız sinyal yok hatası ile karşı karşıya kalırsınız. Anten kablosunu uydu cihazına bağlama kısmından hemen sonra kanallarınız güncelliğini koruyorsa kanalların açılması gerekir. kanal listesinin boş olması ile tekrardan kanal aramasını yapmalısınız.

   

   


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi