İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Uydu düzenleme ayarı nasıl yapılır

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Uydu düzenleme ayarı nasıl yapılır
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      26 Haziran 2018      839 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Genel olarak kimsenin uydu düzenleme ayarlarını istediklerini duymadık. Yalnız bazı zamanlar da ben evimde bir şeyler bozulduğunda kimseyi çağırmadan kendim yaparım diyen kişilerdenseniz Uydu düzenleme ayarı nasıl yapılır ve hatta uydu düzenleme ayarları örneği konusunu da araştırıyor olabilirsiniz. Ayarların tamamen aynı olduğu ve ister uydu alıcılı televizyonlarda olsun, ister uydu cihazlarında olsun bütün ayarların aynı olduğu bir özellikten bahsediyoruz. Bu özellikler bazı nedenlerden dolayı bozulması veya tamamen silinip sıfırlanması gibi bir durum olabilir. Bunun karşısında tekrardan aynı yere giriş yaparak aşağıda belirttiğimiz ayarların aynısını yapmaya çalışın. Yapamadığınız her hangi bir ayar varsa size en yakın uydu servisi firmasından yardım isteyerek yapılmasını rica edebilirsiniz.

  Bazen evinizde çanak antenden gelen sinyal ile ilgili problem yaşanması durumun da televizyon ayarlarından olduğunu düşünerek fabrika ayarlarına çevirmeniz ile televizyonun tamamen sıfırlanmasına neden olabilirsiniz. Böyle yaptığınız zaman sizler çanak anten sinyal problemini giderdikten sonra da eskisi gibi televizyonun kanal taramasını yapsanız bile kanalların listeye eklenmesi çok zor olacaktır. Bazı apartmanların veya bireysel çanak anten kullanıcılarının kendine özel bazı ayarlamaları olabilir. Eğer sizde de böyle bir durum varsa kesinlikle ayarlama yapamaz ve uzman kişilerden destek almalısınız.

  Uydu düzenleme ayarları

  UYDU İSMİ: Türksat 42E

  LNB BAND: KU Bandı

  LNB TİPİ: üniversal – UNİV

  LNB FREKANS:9750 – 10600

  SEMBOL ORANI: Otomatik (Dikey veya Yatay yaparsanız sadece o kanalları bulur)

  LNB GÜCÜ: Açık

  LNB VOLT: 13/18

  DİSEQC 1.0: 1 / 4 – A – 1 (Bunların hepsi aynı şeydir. Her hangi biri olur)

  DİSEQC 1.1: KAPALI


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.



  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi