İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Uydu alıcı arızalarını giderme

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Uydu alıcı arızalarını giderme
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      03 Ekim 2018      672 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Uydu alıcıların bozulması sık sık yaşanmasa da bazı dönemler hiç beklemediğiniz bir anda arıza vermesi ile de gündeme düşebilir. Uydu alıcı arızalarını giderme ve buna benzer konuları bugünkü yazımızda işleyeceğiz. Televizyonunuzda ttv kanallarının çalışmaması veya aynı şekilde uydu üzerinden çalışan radyo kanallarının da çalışmaması üzerine sorunun uydu alıcısının da olduğunu zannederek hemen uydu cihazının ayarlarını sıfırlamak ile veya baştan sona kurcalayarak bir çözüm bulmaya kalkışabilirsiniz.

  Bu durumda olan her bir televizyon kullanıcısının da yaptığı gibi televizyon çalışmaması üzerine hemen uydu alıcılar ile oynanması veya şöyle bir çanak anteni kırarcasına sağa sola çevirmeleri de söz konusu olabilir.  Hal bu ki sinyal hatasının olması ile sizin hiç bir şey anlamadan ve ne yaptığınızı bilmeden uydu alıcısına dokunmak çanak anteni çevirmek ve özellikle vidaları hiçbir şekilde gevşetmeden anteni sıkıca sağa sola çevirmek sizlere ek maliyetten başka hiçbir şey getirmeyecektir.

  Arıza tespiti nasıl yapılır?

  Her hangi bir elektronik aletin arıza vermesi üzerine bazı şeyleri denemek için hem bilginizin hem de bu konuda tespitin yapılabilmesi için elinizde bazı yedek parçaların da olması gerekir. Uydu alıcı arızalarını giderme konusunda uzmanlaşmış olsanız bile elinizde yedek parçalar olmadan şansınızın yaver gitmesi bir yana kolay koly bir uydu alıcısını tamir etme gibi bir şansınız olmayabilir. Bu nedenle sizler ilk önce bilgiye sonra da elinizde ki malzemelere güvenmelisiniz.

  İhtiyaç duyulacak malzemeler

  Ucuz bir sinyal bulucu satlook

  Yedek uydu alıcısı, eski yeni fark etmez

  Hdmi kablosu

  S-kart kablosu

  Av kablosu

  Rf kablosu

  Uydu anten kablosu RG6 U4 veya RG6 U6 fark etmez.

  Uydu alıcısı nasıl tamir edilir?

  Uydu alıcısının bozuk olup olmadığını anlamak için bir yerden başlamanız gerekir. Elinizde burada yazılan malzemelerin tamamı varsa o zaman anten kablosunu uydu alıcısından sökerek uydu sinyal bulucu cihaza takarak sinyalin gelip gelmediğine bakabilirsiniz. Anten kablosunda sinyal geliyorsa o zaman işinizin kolay geçeceğ,ine bu bir işarettir de denebilir. İlk olarak kanal listesindeki tv kanalarının frekanslarını kontrol ediniz. İnternetten bulabileceğiniz güncel tv kanalları ile kanal listenizdeki kanalları karşılaştırınız. Eğer kanl listeniz güncel değilse o zaman sorun kanallarınızda. Ama kanallarınızın frekansları düzgünse o zaman arızayı bulmak için uydu alıcısını fabrika ayarlarına döndürmelisiniz.

  Ayarların yeniden yüklenmesinde sonra kanallarınızın gelmesi gerekir. eğer5 yeniden kanallar gelmezse o zaman yeni bir uydu alıcısı ile deneme yapmalısınız. Unutmayın. Uydu alıcınız da uydu alıcısı gözü veya uydu alıcı ekranında ışıkların yanması ve yazıların bulunması cihazınızın sağlam olduğu anlamına gelmez. Tuner çıkışı arızalı bir uydu alıcısın da bu durumlar göz önünde olmalıdır.


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi