İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Tv kanalları kendi kendine bir gidip bir geliyor

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Tv kanalları kendi kendine bir gidip bir geliyor
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      09 Haziran 2018      1571 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Sizlere daime en iyi ürünleri ulaştırmaya çalışarak her zaman kalitesi ile adından söz ettiren www.ipekuyduservisi.com firması farklı konularda da sizlere destek olmak amacı ile birçok konuda sizlere yardımcı olmaktadır. Tv kanalları kendi kendine bir gidip bir geliyor ise mutlaka bunun birden fazla arızasının da olabileceğini unutmayalım. Kullanılan malzemelerinizin eski olması ve daha önceden tamirde görmesi şu an bir neden olabileceği düşüncesindeyiz.

  Çünkü uydu kablosunun eskimesi ile gücünün çok fazla düşeceğini bilmek gerekir. İçerisinde ki maddelerin iletkenliğini kaybetmesi ile çok güçlü olarak gelen frekansların yayınlarının düşmesine ve zaten uydu yayınları zayıf olan frekanslarında tamamen gitmesine neden olacağı gibi kendiliğinden gidip gelme de yapabilir. Kabloların dışardan gelmesi kablonun fazla sallanması ile kablonun içerisinde ki ince tellerin her bir sallanma ile kopması durumun da nerede arıza olduğu tespit edilemeyen sorunlar meydana gelebilmektedir. Kablonuzun bozuk olduğunu düşünüyor ama kablonun hepsini değil, sadece bozuk olan yerden keserek yeni kablo takviyesi yapmak isterseniz kabloyu büyük bir dikkat ile incelemelisiniz.

  Kırık, yırtık ve kopuk görmeniz ile kabloyu oradan keserek deneyebilirsiniz. Yalnız sizlere ek kablo yapmayı tavsiye etmemekteyiz. Sizler kablonuzun ortasından keserek sağlam olan yeri bulmanız ile daha sonradan ek yaptığınız yere mutlaka su girecektir. Sizler istediğiniz kadar izole bandı ile koruyun ama maalesef yine de su girebiliyor. Bundan dolayı daha sonradan uydu servislerine kablo parasının birkaç katı ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

  Lnb bozuk olması ile de Tv kanalları kendi kendine bir gidip bir geliyor sorunu yaşanır. Lnb bulutlu havalar da içerisinde nem olması ile kanallar gider. Yalnız gün ışığında sıcak havalar da ve özellikle güneş gören bir yerdeyse içerisindeki nemin kuruması ile kanallarınızın tamamı gelebilir.


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi