İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor

  Ürün Kodu:

  Ürün Fiyatı:

  HIZLI AL: 0541 762 22 52

  Televizyonun sorunları bitmez deseniz haklılık payınız mutlaka vardır. Çünkü bazıları çanak anteni kurduktan sonra yıllar boyunca hiçbir sorun çıkmazken, bazıları da birkaç ayda bir uyducu çağırmak zorunda kalırlar. En son ve sıklıkla karşılaşılan sorun olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor problemi için sizlere birkaç şey anlatmaya ve sizlerin uydu servisi firmalarını çağırmanıza gerek kalmadan kendiniz yapabileceğiniz tarzda anlatmaya gayret edeceğiz. İşlemlere başlamadan önce arızayı bulmak için mutlaka bazı ürünleri almanız gerektiğini söyleyelim. Bu durumda arızayı erken bulmanız sizin çok fazla malzeme satın almadan az bir ücret ile televizyonu tamir ettiniz anlamına gelir. Yalnız şansınızın yaver gitmemesi üzerine çok fazla parça satın alabilirsiniz. Durum böyle olunca da sizlere bir önerimiz var. Kapalı kutu ve açıldığında bir daha eski haline gelmeyecek derece de olan (satıcının tekrardan satışa arz edebileceği) ürünleri iade edemezsiniz. Satıcı bu ürünleri almaz kesinlikle. Yalnız sizin için özel olarak kesilmemiş olan ve hazırda bulunan ürünler içinde satın alırken eğer bu parçadan değilse sizlere geri getirip iade edeceğim sözünü söylemeniz elinizde fazla parça kalmaması için almış alacağınız bir önlem olacaktır.

  Kanallar da mozaiklenme oluyor

  Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor sorununu anlatmaya hemen başlayalım. İlk önce kumandayı elinize alarak gerçekten de sorunun bütün kanallar da mı var yoksa sizler öylece çok fazla dikkat etmeden bütün kanallarında çekmediğini söyleyerek bir gerçek dışı söylemde mi bulunduğunuzu anlamak için kumandanızdan kanalların birkaç tanesine bakınız. Eğer gerçekten de kanallarınızın hepsinde bu sorun varsa o zaman uydu alıcınız veya televizyonunuzun arızalı olma ihtimali çok fazla yüksek bir ihtimaldir. Fakat bazı kanalların yapması üzerine yola çıkacak olursak çanak anteninizde ayarsızlık olabileceğini de düşünebiliriz. kanallar da mozaiklenme oluyor ve bu sorun halen giderilmediyse aşağıda yazılanları da deneyebilir siniz.

  Kanallar bozuk cd gibi gösteriyor

  Çatıda birden fazla çanak anten varsa o kablonuzu çıkarıp farklı bir çanak antene takmanız ile çanak anten ve lnb yi test etmiş olacaksınız. O çanak antende kanallar çekiyorsa o zaman sizin ya çanak anteniniz ya da kullandığınız lnb bozul demektir. ilk önce lnb satın alıp denemelisiniz.

  Bir başka sorunda anten kablosunun çok fazla yıpranmış olabileceğidir. Eğer böyle bir durum varsa aynı metrajda bir kablo satın alarak değiştirmelisiniz. Sorun ya bundan değilse diye düşünmeden zaten sorun farklı bir yerde bile olsa mutlaka değişmesi gereken bir kablo kullandığınız için değiştirmek çok önemlidir. Sorunun üstesinden gelemezseniz bir uydu servisi ile telefon ile görüşerek servis ücretlerini sorabilir ve sizlere en yakın ve en makul ücret isteyen birilerini çağırabilirsiniz.


  Bir önceki yazımız olan Kanal ege frekansı, kanal yayına başladı başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.

  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi