İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Türksat uydu anten boylam ayarları

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Türksat uydu anten boylam ayarları
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      29 Temmuz 2018      3423 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Anten ayarlama frekansı, yön bulma ve Türksat uydu anten boylam ayarları mutlaka bir profesyonel yardım gerektirerek ayarlamalardır. Bazı ayarlamaları kendiniz yapabiliyor olabilirsiniz. Yalnız çok fazla rövanşta olmayan mesleklere ait olan arızaların tamir edilmesi biraz zor olabilir veya hiçbir şekilde fikriniz de olmayabilir. Mesela uydu boylamı denildiği zaman kaç kişi bunun ne anlama geldiğini bile bilir ki?

  Uydu boylamları ne için kullanılır?

  Er uydu alıcısının veya dahili bir televizyonun anten ayarları bölümünde uydu boylam deresini gösteren ayarlar vardır. bu ayarlara kedimiz uydu ekle kısmını girmek istediğimizde karşımıza çıkar. Ondan önce hiçbir şekilde bakmamış olsak ta yanlışlıkla veya uydu sildiğimiz zaman ve birde ekleme yaptığımız zaman bu ayarlara ihtiyaç duyarız. Pekiyi bu ayarlama kısmına uydu boylamı eklemeden ve doğu ya da güney yönünü gösterecek simgeler eklemeden de uydu kanallarını sizce bulabilir miyiz?

  Evet bulabiliriz. Çünkü Türksat uydu anten boylam ayarları sadece motorlu uydu antenleri için geçerli bir ayarlamadır. Bu ayarlamalar da Türksat veya farklı yabancı bir uydunun tam olarak yörüngesini anlatan ayarlardır. Sizler evinizde kullandığımız bina ortak çanak antenleri, merkezi uydu sistemleri veya balkona kurulan çanak antenlerini kullanmıyorsanız hiçbir şekilde Türksat uydu anten boylam ayarlarına ihtiyaç duymadan veya o kısma kafanıza göre rakamları girerek te uydu kanallarına ulaşımı gerçekleştirebilirsiniz.

  Türksat uydu anten boylamı

  UYDU İSMİ: Türksat4a

  UYDU YÖN: Doğu

  UYDU BOYLAM: 042.0E


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi