İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Trt kanalları tek çekiyor diğerlerinde sinyal yok

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Trt kanalları tek çekiyor diğerlerinde sinyal yok
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      07 Haziran 2018      5421 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Evde bozulan birçok elektronik olan veya olmayan malzemelerin hepsini sizler tarafından tamir ediliyorsa veya tamir etmeyi bilmiyorsanız bile ilk önce kendiniz yapmayı dener ama beceremediğiniz zaman o kon u ile ilgili olan teknik servislerini mi çağırırsınız? Eğer cevabınız evetse bu Trt kanalları tek çekiyor diğerlerinde sinyal yok sorununu da kendiniz yapmayı deneyebileceğiniz den dolayı sizlere konu ile ilgili detaylı bir bilgi vermek istedik. Bu sorunun kaynaklandığı sebepleri sadece tek bir yerden olmayıp birden fazla cihazın da bozulmuş olabileceğinden dolayı, elinizde ki malzemelerin yedekte bulunmuş olması çok fazla masraf etmeden bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz anlamına gelmektedir.

  Neden sadece trt kanalları çekiyor?

  Bunun bazı nedenleri vardır. Bunların en başın da gelen sorunun sizler tarafından televizyonun ayarları ile oynanıp var olan kanal listesini eski kanal listesi ile değiştirmekten dolayı kaynaklanabilmektedir. Bu nedenle eski kanal listesini yüklediğiniz zaman o listede sadece trt kanalları çekecektir. Bundan dolayı sizler tarafından eski listenin yüklenip yüklenmediğini anlayabilmek için kanal sıralamasının değişip değişmediğini kontrol edip anlayabilirsiniz.

  Anten kablosunun bozuk olması

  Anten kablosu bozuk olsa hiçbir kanalı çekmez demeyin. Anten kablolarının bozuk olması hiç çekmez anlamına gelmez. Kabloların tamamen kopuk olmaması durumunda sadece bir kaç kanalı çekebilir. Bu kanallar da trt kanallarına denk geldiğinden dolayı sizler tarafından Trt kanalları tek çekiyor diğerlerinde sinyal yok problemini araştırmak için internetten yardım alıyor olabilirsiniz. Elinizde uydu anten kablosu varsa değiştirmenizi eğer yoksa aynı metraj da bir RG6 U4 veya RG6 U6 bir kablo satın alarak deneme yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz.

  Lnb bozulmuş olması

  Aynı şekilde bazı kanallar çekiyor diğerlerinde sinyal yok gibi sorunların nedenleri dediğimiz gibi oldukça geniş bir bilginin verilmesi gerekir. Bazı lnb modelleri Türksat4a uydusu ile birebir uyumlu olmadığı için bu uyduda çalışmamaktadır. Bu nedenle bazı kanalların çekmediğini gözlemleyebilir siniz. Bazen de bu lnb türlerinden veya farklı nedenlerden dolayı var olan bütün frekansların alınmasının aksine sadece birkaç kanal frekanslarını alabilmektedir. Elinizde bir lnb modeli varsa test yapmak için çanak anten ayarını bozmadan takmanızı tavsiye ederiz.


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi