İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Trt 4k ultra hd ses var görüntü yok

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Trt 4k ultra hd ses var görüntü yok
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      19 Haziran 2018      1782 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Televizyon kanallarınızın yeni gözdesi olan trt 4k kanalı, test yayınlarını tamamlayarak artık normal yayınlara başlamış durumda. Güzel belgeseller, programlar ve maç yayınlarını bile bu ekrandan daha önce hiç görmediğiniz bir netlik ile izlemeniz mümkün. Tıpkı hd kanalları çeken uydu alıcıları veya televizyonlar gibi bu kanalında gösterilmesi için bazıl özelliklere bağlı olan televizyonların alınması gerekir. kanal listenizde bahsettiğimiz kanal var ama Trt 4k ultra hd ses var görüntü yok gibi bir sorun ile karşılaşıyorsanız bunun birkaç nedeni olabilir.

  Trt4k neden görüntü yok veya çekmez

  • Televizyonunuz desteklemiyor olabilir

  • Televizyon 4k uyumlu olsa bile yüksek çözünürlük olan trt 4k kanalını açmayabilir.

  • Uydu alıcınız trt 4k kanalını kanal listesine almış olsa bile yine de açmayabilir.

  • Trt 4k ultra hd ses var görüntü yok gibi sorunlarun başlıca nedeni destekleme nedenleri olabilir.

  • Çanak anten ayarınız bozuk olabilir. ( bozuk olsa seste gelmemesi gerekir )

  Bu sorunların bir tanesi ile de karşılaşmanız halinde kanallarınız çekmeyecektir. Sorunun nereden kaynaklandığınız güzel bir şekilde öğrenmek için dilerseniz uydu servisi firmalarından destek alabilir veya televizyonunuzun arkasında yer alan etikette belirtilen televizyon kodunu bir kenara yazarak televizyon yetkili teknik servis veya müşteri hizmetlerini arayarak televizyon modelinin 4k ultra hd uyumlu olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Anlattığımız üzere kanal listeniz de trt ultra hd kanalını görmüş olmanız kanalı izleyebilirsiniz anlamına gelmez. Tüplü televizyonların kullandığı uydu alıcılarında da 4k kanalı listede görünür.

  Yalnız bu televizyonların bu kanalı çekmesi nasıl imkansızsa 4k kanal özelliği bulunmayan bir televizyonun da kanalı çekmesi bu kadar imkansızdır. Trt 4k ultra hd ses var görüntü yok sorunlarınıza yardımcı olmak için hazırlanan bu makalemizde aradığınız cevabı bulamadıysanız diğer konularımıza da göz atabilirsiniz.


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi