İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Tkgs güncellerken donuyor çok uzun sürüyor

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Tkgs güncellerken donuyor çok uzun sürüyor
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      01 Aralık 2018      691 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Uydu kanalların hemen yüklenmesini sağlayan Türksat kanal güncelleme sistemi olan Tkgs güncellerken donuyor çok uzun sürüyor olması kullanılan cihazın bozuk olduğu veya farklı bir arızasının olduğu anlaşılmaktadır. Sizler daha önceden farklı bir televizyondan kanal güncelleme yaparken saniyeler içerisinde kanalların güncellendiğini gördüyseniz o zaman uzun süren bir tkgs ekranını dondu anlamına getirmeniz çok normaldir.

  Tkgs özelliği bulunan her televizyon ve her uydu alıcısı birbirlerinden çok farklı özellikler de olduğundan dolayı güncelleme hızı da bir hayli değişecektir. Bazen yanlış yapılan bazı ayarlardan dolayı tkgs güncellemedi diye bir yazı da çıkabilir.

  Tkgs ekranın da donmaması için ne yapmalıyım?

  Türksatın sunduğu tkgs özelliklerinden faydalanabilmek için mutlaka bu ayarlara ait gerekli olan bütün işlemleri eksiksiz yapmalısınız. Uydu alıcısını veya televizyonunuzu fabrika ayarlarına çevirdiğiniz de bazen eskiye ait olan güncel olmayan özellikler de eklenir. Eskiye ait olan bazı bilgiler yeni sistem de ve sizin bulunduğunuz yıllarda çalışmayabilir. Mesela televizyonunuzun ilk imal tarihinde fabrika tarafından yüklenen tkgs frekansları şua da çalışmayabilir. Birkaç tane tkgs frekansı olduğundan dolayı orada sadece güncel olan bir tane frekansın bile bulunması tkgs güncellemenin sorun çıkmadan yapılacağı anlamına gelir.

  Tkgs güncellerken donuyor çok uzun sürüyor diye araştırma yaptığımız da Türksatın kanal güncelleme sisteminin nasıl çalıştığına dair uzun süren bir inceleme sonucunda bir sonuca ulaştık. Tkgs frekansları yazan yer de 5a ten frekans var diyelim. 1, 2, 3, ve 4 numara da çalışmayan frekansların kayıtlı olduğunu ve sadece 5 numaradaki frekansın çalıştığını varsayalım. Kanalları güncelle dediğiniz de tkgs güncelleme otomatik olarak 1 numaralı frekanstan başlayarak en son kayıtlı bulunan frekansa kadar hepsini tarar. Her bir frekansta da yaklaşık olarak 10 saniye beklediğini ve sonradan hemen diğerine geçtiğini düşünürsek o zaman doğru olan frekansa geçene kadar 50 saniye geçecektir. Bu da demek oluyor ki sizler tkgs güncelleniyor yazısını gördüğünüz de ve hemen bitmediğin de Tkgs güncellerken donuyor diye sitemde bulunabilirsiniz. Hal bu ki bunun nedeni çalışmayan frekanslar olabilir.

  Bazen de uydu alıcıların versiyon ve yazılım hatalarından dolayı Tkgs güncellerken çok uzun sürüyor olmasına neden olur. Bunun için uydudan güncelleme menüsü varsa uydu yazılımını güncellemeli ya da cihazınızın markasına ait olan bilgileri cihazın üretim sayfasına girerek güncellemenin olup olmadığını kontrol ediniz.

   


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi