İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Tkgs güncelleme hatası güncellemedi sorunun çözümü

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Tkgs güncelleme hatası güncellemedi sorunun çözümü
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      28 Kasım 2018      2817 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Tkgs özelliği her ene kadar bazı televizyonlar da olsa da bazı durumlar da Tkgs güncelleme hatası ve tkgs güncellemedi sorunu ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bu tür hataların çıkmasından hemen sonra isterseniz kullandığınız cihazın müşteri hizmetleri telefon numarasını arayın ya da isterseniz de kendiniz bunu bir şekilde çözmeye çalışmalısınız. Aslında tamirden anlamayan bir televizyon kullanıcısı tarafından bile kolaylıkla çözülebilen bu sorunu sizler bu yazımızı okuduktan sonra hemen Tkgs güncelleme hatasının çözümünü bulacaksınız.

  Tkgs güncellenemedi sorunlarının alınması birçok nedenden dolayı olabiliyor. Bu Tkgs güncelleme hatasının bazı nedenlerini sizlere aşağıda örnekler halinde anlattık. Bunlara bakıp Türksat kanal güncelleme sistemi hakkında bir fikir alış verişi yapabilirsiniz. Önceden yanınızda hazır ettiğiniz bazı yedek cihazları da bularak aslında bir deneme yanılma yöntemi ile de televizyonlarınızı onarabilirsiniz.

  Tkgs güncellenemedi ve hatasının nedenleri

  • çanak anten sorunlarından,
  • sinyal problemlerinden,
  • merkezi uydu santralinin çıkış arızalarından,
  • lnbden tkgs güncelleme frekans sinyalin gelmemesinden,
  • sinyallerin zayıf gelmesinden,
  • güncelleme frekansının olmaması
  • Frekansların hatalı olmasından,
  • diseqc ayarlarının bozuk olmasından

  ve en son olarak uydu alıcısının hatalı bozuk olmasından kaynaklanabilmektedir. Burada yazılan hataları tek tek kontrol ederek yapmanız halinde eminiz ki tkgs problemlerini kendinizde çözebilecek ve bunun için her hangi bir uydu çanak anten servisinden yardım istemeden de yapabileceksiniz. Türksat kanallarının otomatik olarak tkgs özelliği sayesinde güncellenmesi çok güzel bir kolaylık olduğunu bu özelliği kullanmaya başladıktan sonra anlayacaksınız.

  İlk önce en önemli özelliği kanalların favorileri listelenmiş bir şekilde gelmesidir. Kanal taraması bittiğinde şimdide bu kanalları ben nasıl sıralayacağım demeden sizleri kanal sıralamaktan kurtaracak bu müthiş özellikten faydalanmak için Tkgs güncelleme hatasını çözümünü bulmanızı ve tkgs güncellenemedi sorununu kendiniz yapamasanız bile bir bilenden yardım almanızı tavsiye ediyorum.


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi