İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Tivibu da olmayan kanalları ekleme

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Tivibu da olmayan kanalları ekleme
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      24 Aralık 2018      725 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Kendinden uydulu televizyonda çeken bazı kanallar tivibu da olmaz. Tivibu da olmayan kanalları eklemek için bazı metodlar uygulamanız gerekir. Bunun için her hangi bir bilginizin olmasına gerek yok. Kendiniz de başka kişilerin televizyonların da olup ta sizin kullandığınız tivibu cihazın da olmayan kanalları eklemek oldukça basit. Hatta birden fazla çanak anten kullanıyorsanız bu çanak antenlerde bulunan kanalların tamamını tivibu uydu alıcısına da ekleyebilirsiniz. Yalnız diğer uydulardan önce sizlere tivibu kanal ekleme işlemini anlatacağız.

  Tivibu da olmayan kanalı tespit etmek için tivibu kumandasında ok tuşuna basarak olan ve olmayan bütün kanalları tek tek kontrol edebilirsiniz. Dilerseniz ilk önce bu kanal listesine bakarak hangi kanalların eksik olduğunu inceleyip daha sonradan sadece o kanalları ekleyebilirsiniz.

  Eklemek istediğiniz frekansı bulun

  İlk önce televizyon kumandasına hiç dokunmayıp kanal ekleme işlemlerinin tamamı sadece tivibu kumandasından olacağını ifade edelim. Eklemek istediğiniz kanaların frekansını internet üzerinden bulmalısınız. Bulduğunuz kanalın frekansının güncel olduğunu ve yayınların olduğundan emin olmanız gerekir. Çünkü çok fazla frekansı değişen ve kanal kapandığı halde frekansı internette dolaşan bilgiler de yer almaktadır. Bunlara dikkat etmeniz gerekir.

  Tivibu da kanal ekleme nasıl yapılır?

  Tivibu kumandasını incelediğimiz de üzerinde Mod yazan bir tuş göreceksiniz. Bu mod yazan tuşa basarsanız tivibu uydu alıcısını tıpkı bir farklı uydu cihazına dönüştürebilirsiniz. Bu mod tuşu tivibu kanal listesi ile diğer farklı bir kanal listesini aynı anda kullanmanıza izin vermektedir. Yani dediğimiz gibi. İki tane uydu cihazını kullanmanıza gerek kalmadan tek bir tuş ile tivibu ve tivibu olmayan kanal listesine ulaşabiliyorsunuz.

  Evet. Tivibu da olmayan kanalları eklemeye hazır mısınız? Kumandanızdan mod tuşuna basın. Sonra kurulum ve manuel arama bölümüne girin.

  Burada frekans yazan yere eklemek istediğiniz kanalın frekansını yazın.

  Sembol oranı yazan yere kumandanın tuşları ile girin.

  Polarizasyon seçimini de sağ sol tuşları ile yaparak değiştirebilirsiniz.

  Ağ arama kısmını açık veya kapalı da tutabilirsiniz.

  Şifreli ve şifresiz seçimini de yaptıktan sonra kumandadan OK tuşuna basarak kanal aramayı gerçekleştirin.

  İşlemlerin tamamını doğru bir şekilde yaparsanız tivibu olmayan kanalları eklemiş olacaksınız. Tekrar mod tuşuna basarak tivibu kanallarına dönebilir ve aynı şekilde mod tuşuna basarak ta sonradan eklemiş olduğunuz kanallara ulaşabilirsiniz.


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi