İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Televizyon trt kanalını çekmiyor

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Televizyon trt kanalını çekmiyor
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      14 Haziran 2018      2391 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Eğer anten ayarınız sağlam ise mutlaka bütün kanalların çekmesi gerekir. Televizyon trt kanalını çekmiyor ve bunun yanında diğer bazı kanalları da çekmiyorsa anten ayarı veya farklı bir yerde arızanın yaşanması ile ilgili olabilir. Özellikle sembol oranı 27500 ve 30000 oranlarına sahip olan kanalların frekansları sinyal seviyesinin yüksek olması ile dikkat çekmektedirler. Bu tür kanalların olmaması durumun da sorun sadece trt kanallarında değil de farklı olan yerlerde de mutlaka bazı nedenler vardır.

  Trt HD kanalı mı yok, yoksa normal olanı mı?

  Özellikle sorunu kendiniz çözmeye çalışıyorsanız mutlaka ne yaptığınızı bilmeniz gerekir. Herkes televizyon ve uydu alıcılarının ayarlarını çok iyi bilemez. Sadece trt kanallarının olmaması sorunu ile karşılaşmanız halinde bilmeden yanlış bir şeyler yaparsanız diğer kanallardan da olabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle televizyonunuz HD uyumlu bir televizyon mu? Hd uyumlu ize sizin Televizyon trt kanalını çekmiyor dediğiniz kanal hd olan mı yoksa sd normal yayın yapan kanaldan mı bahsediyorsunuz?

  Eğer HD kanalı çekmiyor diyorsanız o zaman çanak anten ayarınız da sorun var demektir. Bütün kanallar çekse bile anten ayarının biraz bozuk olması ile TRT HD kanallarını izleyemezsiniz. Hatta anteniniz daha önceden bir darbe aldıysa ve bu darbeden sonra bütün kanallar çekiyor ama trt kanalları çekmiyorsa çanak anten değişikliğine bile gidilebilir. Yamuk antenlerin düzeltilmemesi ile trt nin hd kanallarında problem olduğunu çoğu zaman gördük.

  Sd yayın veren kanal çekmiyorsa yani normal kanal çekmiyorsa o zaman trtnin frekanslarını bularak kanal aramasını gerçekleştirmelisiniz. Kanal listesinde birden fazla trt kanalları bulunur. Eğer bir tane çekmiyorsa diğer kanalları bulmanız ile o kanalların çektiğine şahit olacaksınız. Yalnız o diğer trt kanalarının her bir kanaldan iki üç tane var deyip silmesiyseniz bunu yapabilirsiniz. Eğer sildiyseniz televizyonda otomatik arama yaparak tekrardan bütün kanalların güncellenmesini sağlayabilirsiniz.


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi