İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Hdmi ile bağlantı da sorun yaşıyorum

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Hdmi ile bağlantı da sorun yaşıyorum
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      23 Temmuz 2018      475 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Son çıkan cihazların en yeni teknolojiler ile donatılması üzerine sonradan bağlanan cihazları Hdmi ile bağlantı da sorun yaşıyorum problemi ile karşılaştırmamak gerekir. en son cihazlar her ne kadar içinde bir uydu alıcısı olmuş olsa da, wifi özelliği sayesinde kablosuz bir şekilde internete bağlanabiliyor olması asla hiçbir şekilde bir kabloya gerek duymayacak anlamına gelmemektedir. Elbette bu cihaza dışarda bir şeyler bağladığınız zaman mutlaka bağlantı kabloları sizlere lazım olarak. Bunun dışında farklı bir şey ile bağlanmanız mümkün değil.

  Hdmi ile bağlantı da sinyal yok

  Hdmi kablosu son zamanların en iyi ve yeni teknoloji ye sahip olan veri aktarma kablolarıdır. En azından 2018 yılı itibariyle bu böyledir. İlerleyen seneler de yazının eski kalması ile farklı teknolojiler duyulmuş olsa da şu anda böyle bir şey mümkün değildir. Hdmi giriş yerleri coaxial kablo yerleri, tos girişleri ve skart çıkışlarına göre biraz daha hassas olan girişlerdir. Sizler bir hdmi kablosunu bile ufaktan bir zorlama ile takarsanız yuvanın içinde ki ince iğne gibi tellere zarar verebilirsiniz. Bundan dolayı görüntü de bozuk görüntü olması, ses olmaması veya tam tersi olarak ses olup ta görüntünün olmaması gibi bir sorun olabilir.

  Hdmi ile bağlantı problemi nasıl yapılır?

  Öncelikle ne tür bir sorun yaşadığınız problemin giderilmesi konusunda oldukça önemlidir. Eğer örnek vermek gerekirse bir uydu alıcısını veya farklı bir cihazı televizyona bağlıyorsanız uydu alıcısının açık olduğundan ve Hdmi kablosunun televizyonun hdmi çıkışlarından her hangi bir çıkışa takılması gerekir. bu çıkışlar oldukça hassas olduklarından mutlaka tek bir çıkış ile yetinmeyip farklı çıkışları da denemelisiniz. Daha önceden bir girişe takıyor olabilirsiniz. Sizler kabloyu taktığınız da her iki cihazı da açın. Kablonun tam olarak yuvalara yerleştiğinden emin olun. Hdmi ile bağlantı da sorun yaşıyorum ile ilgili burada yapılanları yapmanız ile birlikte sorunun düzelmesi biraz daha kolay olabilir.

  Kumandanın av tuşundan hdmi kablosunun takılmış olan girişi seçtiğinize emin olun. Eğer halen de problem devam ediyorsa o zaman elinizde farklı bir kablo varsa bu kabloyu takarak bir de kabloyu deneyebilirsiniz. Bu kablonuzda da sorun varsa mutlaka bu seferde gerekli gördüğünüzde bir uydu servisi çalışanından ipuçlarını alabilir veya fiyat olarak maddi durumunuzu sarsmayacak bir ücret alıyorlarsa mutlaka bir servis ile görüşmeniz daha iyi olacaktır.


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi