İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  En küçük çanak anten kaç cm?

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, En küçük çanak anten kaç cm?
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      15 Ekim 2018      707 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  En küçük çanak anteni nerede kullandığınız çok önemli. Bu çanak anteni devamlı olarak kullanacak mısınız yoksa portatif olarak kampta, piknikte, arabalar da ve tekne gibi yerler de sadece ihtiyacınızın olduğu zamanlarda mı kullanacaksınız? En küçük çanak anteni kullanabileceğiniz yerlerin başında her ne kadar bu saymış olduğumuz yerler gibi görünse de aslında evlerde de devamlı olarak en küçük çanak anteni isteyen bir kesimde var.

  Bu kesim genelde pimapen camlarının önünde veya manzarası güzel olan fakat çatıya çanak anten montajının mümkün olmadığı anlar da güzel manzaralarından olmamak için En küçük çanak anten kaç cm diyerek uydu servislerinden hem bilgi hem de fiyat almaktadırlar.

  Mini çanak anten boyutu?

  Yapmış olduğumuz araştırmaya göre Ülkemiz de kullandığımız ve gördüğümüz en küçük çanak anten boyutu 40 santim olarak belirlenmiştir. Her ne kadar internet üzerinden 35 santimlik bir çanak anten modeli görünse de bizler ülkemiz de bu tür bir çanak anten boyutuna henüz rastlamadık. Bir firmanın aracılık ederek 35 cm olan çanak antenleri burada da satışa çıkarması bir yana ama bizler o kadar da küçük çanak anteni görmedik desek yalan söylememiş oluruz.

  Zaten bizim halkımız aslında o kadar da küçük çanak anteni istemezler. Bizim halkımız çanak anten arızalarına aşikar olduğundan dolayı hangi antenin çekip çekmeyeceğini, uydu arızalarının genellikle nerelerden kaynaklandığını ve hangi anten boyunun daha iyi çektiğini genel de bilmektedir.  Çünkü en küçük çanak anten ile büyük normal olarak herkesin kullanabileceği ölçüler de bir çanak anten arasında ki fiyat 5 TL gibi küçük bir farktır. Arada ki bu küçük ücret farkından bile olsa sizler üniversal diye adlandırdığımız 85 cm olan çanak antenleri tercih etmeniz daha iyi olacaktır.


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.



  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi