İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

  İpek Uydu Servisi


  Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

  Çanak anten lnb değiştirme

  İstanbul uydu servisi, Uydu tamiri, Uydu servisi bölgeleri, Çanak anten lnb değiştirme
  Mustafa İ. (Uydu tamircisi uzmanı)      01 Kasım 2018      779 Okuma

  0541 762 22 52 Tıkla Ara

  Çanak anten montajını yapma, ince ayarları ve çanak anten lnb değiştirme gibi işleri sizler yapabiliyorsanız o zaman hiçbir şekilde evinize uyducu çağırmak zorunda kalmayacaksınız demektir. Bu işlemleri hiçbir şekilde bir cihazdan destek almadan kullanmaktan ziyade o zaman sizlere bir uydu bulucu cihaz almanızı ve evinizdeki anten sorunları için daha iyi sonuçlar elde edeceğinizi söylemek isterim.

  Lnb değiştirmek için çanak antenin ulaşılır bir mekan da olması çok önemli bir konudur. Bunu çok fazla ciddiye almalı ve göz ardı etmemelisiniz. Çanak anteni ayarlayım veya lnb değiştireyim derken Allah korusun sonuçları kötü olan işler yapmayın lütfen. Yapabiliyorsanız ve gerçekten de çanak anten size yakınsa lnb değiştirme işlemini yapın elbette.

  Lnb değiştirme nasıl yapılır?

  Yeni bir lnb almadan önce fiyatların çok fazla değişken olduklarını ve bu modeller arasında sadece fiyatların değil sistemsel olarak ta bazı şeylerin değiştiğini bilmelisiniz. Yeni bir lnb aldığınız da satıcıya hangisinin daha iyi olduğunu ve arasıdna ki farkı sorduğunuz das mutlaka biliyorsa söyleyecektir.

  çanak anten lnb değiştirme işlemine başlamdan önce kontrollü olarak işe başlamanızı ve hiçbir şekilde acele etmemenizi öneriyorum. Lnb görünecek şekidle çanak antenin fotoğrafını çekin. Telefondan bir de lnb fotoğrafını çekin. Sonra eski lnbyi çanak antenden sökün ve aynı şekide ters takmadan ynei lnbyi çanak antene takın. Açtığınız vidayı tekrardan sıkın. Tam olarak sıkmadan önce az önce telefonunuzdan çekmiş olduğunuz lnb fotoğrafını açın ve yeni taktığınız lnb ile aynı şekilde durup durmadığına bakın.

  Lnb ince ayarlamasını sizler bu fotoğrafa göre yapacaksınız. Lnbnin fotoğrafta biraz yamuk olduğunuz göreceksiniz. Eğer televizyonunuzda bütün kanalalrınız çekiyorsa ve hiçbir şekilde şikayetçi değilseniz o zaman lnb doğru takılmış demektir.

  Lnb değiştirdim bazı kanallar çekmiyor

  Lnb değiştirdiğiniz de daha önce izlediğiniz bazı kanalları çekmiyorsa ters giden veya yapamadığınız bir durum vardır demektir.

  1. Çanak anten ayarını değiştirmiş olabilirsiniz.

  2. Lnb takarken lnb ince ayarını yapmamışsınız.

  3. Yanlış lnb satın almış olabilirsiniz. (Merkezi uydu sistemi gibi)

  4. Lnb bozuk olabilir.

  5. Lnb ile cihazınız arasında uyuşmazlık sorunu olabilir.

  6. Lnb uydu alıcısı seçiyor olabilir.

  7. Uydu alıcısınız lnb seçiyor olabilir.


  Bir önceki yazımız olan Tv de bütün kanallar takılarak gösteriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.  İpek İstanbul uydu servisi Ve Anten Kurulum Hizmetleri Kaynak gösterilmeden kopyalanamaz, alıntı yapılamaz. © 2019 - Powered By Uydu Servisi