İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

İpek Uydu Servisi


Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

Kum Meydanı Sokak uydu montaj servisi

Merkezi uydu sistemleri normal çanak antenler ile aynı şekilde çalışır. Bunları birbirlerinden ayıran bazı ayrı noktalar olsa da çalışma mantığı genel itibariyle aynıdır. Bir tek farklılığın olan yerleri arasında yer alan lnb, merkezi santral ve televizyonların diseqc ayar kısmında bir değişiklik vardır. Kum Meydanı Sokak uydu montaj servisi bu aşama da sizlere arasındaki farkı anlatmaya çalışacaktır. Lnblerden çıkan 4 adet kablo vardır. bu kabloların her birin de farklı frekanslar mevcuttur. Yani sizler diyelim ki merkezi santrale gelen bir tane kabloyu çıkardınız diyelim. Kanallarınız çekmeye devam edecektir ama sadece bir kanalınızın olmadığını göreceksiniz. Diğer kanallarınız da problem yaşanmaz. Sadece kablosu çekilen bölge etkilenmektedir. Aynı şekilde yeşilpınar uydu servisi veya sizler tarafından kabloyu takıp farklı bir kablo çekerseniz bu sefer de az önce olmayan kanalların tamamı gelir ama var olan bazı kanalların tekrardan gideceğine şahit olacaksınız. Bu nedenle anlaşıldığı üzere eğer televizyonunuz da bazı kanallarınız çekmiyorsa ve diğer kanallarda da hiçbir hava muhalefeti ile de gitmiyorsa mutlaka çanak anten ile merkezi uydu santrali arasında kablolar da sorunlar olduğunu anlayabilirsiniz.

Merkezi Uydu santrali arıza tespit edilmesi

Bunun hangi kablo olduğunu anlamak hiçte kolay değildir. Eğer gözle görülmeyen bir arıza varsa uydu bulucu cihazları kullanmanız gerekir. Yoksa bunun tespitini yapmak elbette kolay bir şey değildir. Ama sizler ille de ben bulmaya gayret edeceğim diyorsanız sizlere nasıl yapıldığını anlatabiliriz. İlk önce merkezi uydu santralinden başlayalım. Santralde 1-3-5-7-9-11- ve 2-4-6-8-10 yazan yerler dairelere giden kablolardır. Bu saydığımız numaraların dışında farklı bazı harfler bulunan kısımlar mevcuttur. Bize lazım olacak yerler de H HİGH H LOW gibi bir çeşit kodlar yazmaktadır. Sizler buraya bağlı olan kabloları SAT A yazan yerden en baştaki kabloyu diğer kabloları sarsmadan yavaşça çevirerek çıkarız. Bu kabloyu çıkardığınızda kablonun içine bakarak paslı veya ıslak bir şekilde mi yoksa tertemiz mi olduğuna bakınız. Temiz ise bu kabloyu tekrardan yerine geri takıp bir yanında bulunan diğer kabloyu kontrol ederek devam ediniz. Aynı şekilde 4 tane kabloyu da söküp bakınız. Eğer araların da su almış ve santralin içine girecek kadar da sıvı teması olan kablolar varsa bu uçları kesip yeniden yapmak yerine o kabloyu mutlaka değiştiriniz.

Tespitiniz sonucu halen de kanalarınızın bazıları çekmiyorsa mutlaka Kum Meydanı Sokak uydu montaj servisi veya farklı firmaları da arayabilir onlardan destek alabilirsiniz. Tüm gerekli olabilecek yedek parçaları yanımızda getirdiğimizden dolayı ek bekleme süresi olmadan da hemen oracıkta yapabiliyoruz. Yedek parça kullanılması durumunda servis bedelinden ayrı tutularak malzeme satış bedeli de alınmaktadır. Bunun yanında normal ücret olan teknik servis bedelinin de ücreti alındıktan sonra düzgün bir şekilde teslim edilmektedir.07 Nisan 2018      61 Okuma

Benzer Haberler