İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

İpek Uydu Servisi


Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

Şehit Önder Ateş Sokağı anten servisi

Anten tamirlerinizi bize bildirerek büyük bir dertten kurtulabilirsiniz. Şehit Önder Ateş Sokağı anten servisi firması ile daha önce tanışmadıysanız telefon numaralarımızdan destek isteyebilirsiniz. Uydu antenleri ülkemiz de senesinden sonra hızlı bir şekilde yayılmaya başlandı. Bu seneden itibaren analog olan uydu antenleri artık yerini dijital olan cihazlara bıraktı. 2000 senesinden önce normal karasal antenleri sıklıkla kullanan kullanıcılar o zamanlar bu malzemeler çok fazla bozulmadığı için uydu antenciye de ihtiyaç yoktur. O zamanlar karasal anten ayarlarının yapılması için hiçbir şekilde bir tamirciye ihtiyaç duyulmuyordu. Zaten şehir merkezlerin de sıklıkla satılan antenleri herkes alabilir ve uzun bir direğin ucuna bağlanıp yükseğe doğru tuttuğunuz zaman antenlerin çekmemesi için hiçbir sebep yoktu.

Normal anten nasıl ayarlanır?

Normal anten dediğimiz bu UHF – VHF ile çalışan normal karasal çatı antenlerinden bahsetmekteyiz. Bu antenlerin çekebilmesi yüksek bir yerde olması yeterlidir. Önünde her hangi bir engel olması pek bir şey ifade etmezken yüksekliği ve yönü iyi bir şekilde ayarlandığına emin olduğunuz zaman kanalların büyük bir çoğunluğu çekecektir.  Normal şartlarda yükseltici ile çalışan bu sistemleri binanızın ortak sistemli cihazlarına bağladığınız zaman evin içerisinde ayrı olarak yükseltici kullanmanıza gerek yok. Bazen bu yükselticiler çatı da ve bazen de evin içerisinde kullanılır. Eğer yükseltici her iki taraftan bir tane sine takılmazsa tıpkı anten yokmuş gibi çok fazla karıncalı olacak bir görüntü ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Merkezi uydu sistemlerin de kullanılan uydu ve anten girişlerinden istediğinizi seçebiliyorsunuz. Eğer uydu alıcınız yoksa karasal anten yayınlarını da seçebilirsiniz. Yalnız uydunuzun olması durumun da mutlaka uydu kullanmanızı rica ediyoruz. Çünkü uydu anten aracılığı ile hem popüler kanallar hem de normal yerel kanalların yayınlarını izleyebileceksiniz. Yalnızca popüler olan kanalların aksine birçok yerli kanalı izleme şansını elde edeceksiniz.


Bir önceki yazımız olan Akasya Sokağı uydu servisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.18 Mart 2018      193 Okuma