İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

İpek Uydu Servisi


Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

Ortak çanak anten

Ortak çanak anten denildiği zaman merkezi uydu sistemlerine bağlı bulunan daire kabloları ve tek çanak anten ile bütün binanın kullanımı ile ilgili aklınıza bazı fikirler gelebilir. İster binanızda ki çanak antenlerin hepsini sökerek tek bir çanak anten bırakarak ve o çanak antene merkezi uydu santrali kurulumu yaparak sadece bir yerden bağlantıların yapıldığı bir sisteme sahip olabilirsiniz. Dilerseniz de daire sayılarına göre değişen çanak anten sayısı olmalıdır. Mesela 22 daire var binanızda. Ya da toplam sayısı 22 televizyon olan daireler var. Bu kadar televizyonu 3 adet çanak anten de toplayabiliriz.

Her bir ortak çanak anten için bir adet 8 çıkışlı LNB ve çanak anten kullanılması yeterli olur. Böylelikle 3 adet anten kurduğumuz zaman iki tane antene toplam 16 televizyon bağlarken diğer bir çanak antene 6 adet televizyon bağlanmaktadır. Hatta 2 adet daha televizyon almak için fazladan çıkışlar da bulunuyor.

Böyle bir sisteme sahip olmak için elinizdeki çanak antenleri ve LNB çok çıkışlı olanlarından kullanabilirsiniz. Birçok televizyonun bir tane ortak çanak anten olan çanağa bağlı olması veya bir tanenin bağlı olması arasın da hiçbir fark yoktur. Yalnız daireler çoğaldıkça çanak antenler de çoğaldığından dolayı merkezi uydu santralini tercih etmeniz en iyisidir. İstediğiniz kadar evlere televizyonlar alın. Herkes dairelere inen kablolardan rahatlıkla izleme şansını elde edebilirler. Bunun yanı sıra merkezi uydu santrali alırken çok daha fazla çıkışları olan sistemi tercih etmelisiniz.


Bir önceki yazımız olan Uydu ekleme ve uydu arama başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.16 Mayıs 2017      450 Okuma