İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

İpek Uydu Servisi


Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

Işıklı evler sokağı çanak tamircisi

Bazen kullandığımız çanak antenlerin aşırı derece de paslanmış ve pis görünmesi sonucu çanak anten değişikliği isteyebilirsiniz. Böyle bir aşama da yeni çanak anten alındığın da komple eski çanak antenin ve anten direğinin sökülmesi gerekebilir. Dilerseniz çok fazla eski ve kırık olan lnb ile uydu anten kablolarını da değiştirebilirsiniz. Eğer böyle yaparsanız ve montajı yapılan duvar çok fazla iyi durumda olup sağlamlığı ile göz dolduruyorsa, bir şey çarpmadan ve kimse dokunmadan yıllar boyunca kullanabileceksiniz. Çünkü çanak antenlerin vidalarının gevşetilmeden işi bilmeyen kişiler tarafından dokunulması antenlerin içindeki hatların bozulmasına, yamulmasına ve daha birçok sorunlara neden olabilir. Siparişlerinizi verirken yapılması gerekenleri sizlere anlatalım. Çanak antenlerin sipariş edilmesi aşamasında gelen arkadaşlarımız sizlere bir takım sorular sorabilirler. Çünkü çanak antenin nereye montaj yapılacağı önemli bir konudur. Eğer eski antenin yerine takılacağını düşünüyorsanız bunu kendilerine iletmenizi ve gerekirse eski olan çanak antenin fotoğrafını uzaktan çekecek şekilde firmamızın whatsapp telefonlarına görüntünün gelmesini isteyebilirler.

Anten sökülmesi de ücretli mi?

Aslında nasıl bir sökme işleminden bahsettiğimize bağlı onu söyleyelim. Eğer yeni komple çanak anten setini firmamızdan alırsanız eski çanak anteni sökmek için çok fazla uğraşılmadığı sürece ücret alınmamaktadır. Yalnız eski antenin duvara bağlı olan ayak kısmından bahsedecek olursa bu ayağın uç kısmı yani antenin bağlandığı yer. O kısım tamamen gökyüzüne doğru bakıyorsa anten ayağı sağlam olduğu sürece ayak sökülmeden yeni çanak anten bu ayağa sabitlenecektir. Yalnız eski olan anten ayaklarından bahsedecek olursak bu ayaklar tamamen düz boru şeklinde olup duvarın yan taraflarına montajı yapılmış olur antenin bağlandığı kızım tamamen düz olarak karşıya bakmaktadır. Yani az önceki anten ayağındaki verdiğimiz örnekte ayağın uç kısmı gökyüzüne doğru bakarken bu diğer hatalı ayakta ise tamamen karşı komşunuza bakıyor olmasıdır. Bu durumda ikinci bir ücret alınabilir. Yalnız tamamen yer durumuna ve sizlerin ne yapmak istediğinden kaynaklandığı için mutlaka iletişim halinde olmamız gerektiğini düşünüyoruz.


Bir önceki yazımız olan Hacı Arif Efendi Sokağı uyducu başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.29 Mart 2018      33 Okuma

Yorumlar

Tüm Hakları Saklıdır © 2017 - Powered By Uydu Servisi