İpek Uydu Servisi & Hızlı, Kaliteli ve Güvenli

İpek Uydu Servisi


Hızlı & Güvenilir & Kaliteli

Genç Osman Sokağı anten servisi

Bu hayattaki en zor olan yaşam koşullarından biri olan taşınma işlemleri sorunlarıdır. Genel olarak bütün yaşam koşullarınızı değiştirecek büyük etkenlerdir. Taşınacağınız yer de televizyon sorunlarının olup olmadığı bilmeyebilirsiniz. Genç Osman Sokağı anten servisi sizlere sıklıkla meydana gelen sorunları sizlere anlatarak başınıza gelmesi durumunda neler yapabileceğinizi anlatmak için bu makaleler hazırlanmaktadır. Bazı binalar da merkezi uydu sistemleri kullanıldığı için farklı bir çanak antenin montajının yapılmasına genel de izin vermezler. Ama mevcut olan merkezi uydu sisteminde de bazı sorunlar olduğu için genellikle birçok kanalın çekmediğine şahit olabilirsiniz. Sizler eğer bir ücretli platform kullanıcısı iseniz bu merkezi santralden istifade etmeniz çok zor olacaktır. Çünkü hem Digitürk, D-smart, Tivibu gibi platformların hem de HD uyumlu uydu alıcılı televizyonların sinyali düşük olan bir çanak antenden yayın alması imkansızdır. Her ne kadar bazı HD olmayan normal kanalların görüntüleri gidip gelmeden sabit bir şekilde izlenebiliyor olsa da sevdiğiniz birçok kanala da veda etmeniz gerekebilir. Bu sorunu bina yöneticisi veya bina da oturan diğer kişiler şile konuşmaya çalıştığınız da eğer o kişiler de sizde olan cihazlardan yoksa sizi anlayamayabilirler.

Bu aşama da ne yapmanız gerekir?

Eski sistemlerde ki merkezi sistemleri sorunlarının üstesinden gelmek kolay olmayabilir. Öncelikle bir uydu servisi veya Genç Osman Sokağı anten servisi tarafından durumun incelenmesi gerekir. Bazen çanak antende küçük bir ayarsızlıktan dolayı da bu sorunlar kaynaklanabiliyor. Ayarlar ile ilgili değilse nedenin diğer hatalar arasında yerini alacağından dolayı aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz.

Merkezi uydu sistemleri arızaları

  • Çanak anten kırıldığı için ayar yapılamıyor olabilir. Değiştirilmesi istenebilir.
  • Çanak antenden merkezi uydu santraline gelen kabloların çürümüş olabileceği ihtimalleri de elbette vardır. Bunların da kontrolü sağlanıp gerekirse değiştirilmesi gerekebilir.
  • Merkezi santral çıkışlarına su girmiş olması ve bu nedenle antenden gelen sinyalin santrale girmemesi sorunu da yaşanabilmektedir.
  • Merkezi uydu santralinin bozuk olmasından dolayı yüksek sinyalleri çok fazla azaltarak dairelere dağıtma sorunu da olabiliyor. Bu sorun varsa merkezi santralin değiştirilmesi gerekir.
  • Dairelere inen kabloların eskimiş, yıpranmış, yıpranmış olması da yüksek ihtimaller arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Gar mevki sokağı uydu montajı başlıklı makalemizi de okumanızı öneriyoruz. Ayrıca ''Benzer Ürünler'' bölümü de inceleyebilirsiniz.27 Mart 2018      211 Okuma